Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 6 éves kan mudi kutyámon ma...

A 6 éves kan mudi kutyámon ma reggel tapasztaltam ezeket a tüneteket: nehezen mozgatja a hátsó lábait, nehezen megy fel a lépcsőn. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nem tud felugrani az ágyra,sem máshová, inkább fekszik, néha remeg is neki, kedvetlen és a fejét is rázza néha, a füle miatt szerintem!

Sajnos péntek délutántól, vasárnapig nem láttam, a szüleim meg nincsenek olyan sokat vele mint én! Orvoshoz fogom vinni de addig is szeretnék érdeklődni hogy mi lehet ez.

Pénteken délelőtt, meg egész eddig úgy ugrándozott mint egy kis kecske, mindenhová feltudott ugrani nagyon aktív volt!


2011. ápr. 11. 10:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos gerincsérve lett, de az orvos bővebben tud erről bármit is mondani. Meg kell majd műttetned őt,/ ami nem kevés pénz / ha nem akarod, hogy elpusztuljon.
2011. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ez mitől alakulhatott így ki egyik napról a másikra?
2011. ápr. 11. 10:13
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ezt honnan tudod ennyire biztosra?

Akár Lyme-kór is lehet, kullancstól, vagy bármi, lehet, hogy csak meghúzta a hátát.

CSAK orvos tudja megállapítani!

2011. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kullancs nem volt benne?
2011. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Most nem, még 4 éve volt egy benne, de az ki lett szedve belőle és azóta nem volt benne szerencsére!
2011. ápr. 11. 10:17
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is a Lyme kór jutott eszembe, de szerintem annak nem ez az első jele, még ha rá is húzódott az ízületeire.

De a remegés, meg fejrázás valahogy nem passzolnak a képbe. Utóbbi lehet azért, mert valami a fülébe ment, vagy akár bűzmirigy probléma is.

Tényleg, ilyen az én kutyámnál is volt! Begyulladt a bűzmirigye, és ezért a hátsó lábait alig bírta használni, nem tudott leülni, és rázta a fejét.

Kinyomta a doki, és pár óra múlva semmi baja nem volt. És az is hirtelen jelentkezett.


Szerintem kérdezz rá, bár a kedvetlenség és a remegés még mindig gyanús.

Majd írd meg, hogy mit mondott!

2011. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 hell-ikon ***** válasza:

Nem tettetek rá az elmúlt napokban olyan bolha nyakörvet v. spot on-t, ami nem az ő méretének való (arra gondolok, hogy kifejezetten nagytestű kutyára való bolhariasztó szer került rá a közép méretű kutyáknak való helyett)?


Mert ha igen, akkor lehet akár mérgezés is. Az ilyesmin általában egy-két közömbösítő injekció és (bolhanyakörv esetében) egy fürdetés segít. (mármint a kettő együtt.) Ha a fenti helyzetre van esély, akkor dokinak szüksége lesz arra az infóra, hogy milyen szert raktatok rá, tehát ha megvan a csomagolása, akkor vigyétek azt is, mindenképp.

2011. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kicsivel több int egy hónapja van neki bolhairtó nyakörv a nyakán,de arra nem volt feltüntetve hogy mekkora kutyákra szabad tenni, de én hülye kidobtam a csomagolást, mert csak annyi volt rajta hogy 3 hónapig kell viselnie és azt meg tudom, hogy mikor jár le neki. Kikopik mindig a derekán a szőr és az orvos írt föl neki Naturland ecsetelőt, de semmi eredménye, nem nő a szőr neki vissza, nem lehet hogy megfázott emiatt, hogy nincs szőr a hátán,derekán egy elég nagy részben?
2011. ápr. 11. 10:58
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi hogy ez az ecsetelő gombás fertőzésre van javasolva.
2011. ápr. 11. 11:00
 10/20 anonim ***** válasza:

Lehet ízületi gyulladás!

Nekem az 5 éves Amstaff kanomnak volt 2 éve és nem bírt lábra állni!:S

Kapott injekciót meg gyógyszert 2 nap alatt teljesen helyre jött!:)

De a fülrázást én sem értem!

2011. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!