Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan igazoljam, hogy a...

Hogyan igazoljam, hogy a kutyám kapott veszettség elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Az oltási könyvet mégsem tarthatom magamnál minden sétáltatásnál. Bilétát pedig nem kaptunk, mert a dokinál nem volt (házhoz jött).
2009. febr. 28. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kérj tőle bilétát, én sem kaptam, mert még nem volt neki ez évi, de aztán pótolta.

Ha "gond" van akkor úgyis a könyv a döntő, és akkor elő kell venni.

2009. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy jan. 23.-a óta már csináltak 2009-es bilétát? Milyen színű?
2009. febr. 28. 20:43
 3/12 anonim ***** válasza:

A könyvvel kérhetsz bilétát utólag is, de a legjobb az lenne, ha a kutyád nem harapdálna másokat és akkor nem lenne miért igazolni.

Ha harapós, akkor pedig szájkosár is kell, mert azért is megbűntethetnek.

2009. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem harapós, még kölyök kutya, csak ha már fizettem az oltásért, akkor igazán kaphatnék egy bilétát, nem? Másik kutyámnak van tavalyi bilétája (nov.ben kapta meg az oltást). Nem azt mondom, hogy létszükség kérdése az a műanyag, de azért jó lenne ha a kisgyerekes anyukák nem húznák el a gyereküket, mert azt hiszik nincs oltva a kutya. A kutyámnak pedig szüksége lenne szocializálódásra, hogy idegenekre nem ugrálunk fel, nem kell félni senkitől aki magasabb vagy kövérebb mint a gazdija.
2009. febr. 28. 20:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Jan 1-től megváltoztak a szabályok, nem lesz biléta, központi nyilvántartás van, és elvileg az oltási könyvet/állatútlevelet közterületen magadnál kéne tartani.

[link]

2009. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, a kutyám most két éves, az első évben nem kapott bilétát, mégsem volt semmi baj belőle. Most, február elején kapta meg az idei oltását és már kaptunk bilétát, elég ronda sárga színe van. :) Ha valamiért nem tudsz szerezni, tedd rá a másik kutyád előző bilétáját, senki nem nézi a színét, az anyukáknak az számít, hogy van egy darab műanyag a nyakában. Az ideinek amúgy sem olvasható a felirata a színe miatt, tehát ebből a szempontból mindegy.
2009. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de akkor a másik kutyám nyakába nem lesz :D
2009. febr. 28. 20:57
 8/12 A kérdező kommentje:
Az állatorvos jegyzi egyébként, hogy pl az én kutyámnak jan. 23.-án oltást adott? Vagy neki ezt nem kell? Aki házhoz jár állatorvos (a városunkban 2 állatorvos van, az egyik akkor rendel mikor suliban vagy,a másikhoz meg sokat kellene gyalogolnunk, és egy 3 hónapos kutyával nem akartam gyalogolni, ezért házhoz hívtunk egy 3. állatorvost) nem jegyezte fel, hogy járt nálunk. Csinált oltási könyvet a kutyámnak, abba beleírta, hogy mi van, és ennyi. Ezt esetleg a kocsiban pótolhatta? Vagy nem az ő kötelessége nyilvántartani a kutyákat? Nem ebben a városban lakik ahol én.
2009. febr. 28. 21:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Kötelessége nyilvántartani. Annyit tudok, hogy az én állatorvoson on-line jelenti le a beoltott kutyákat, tehát számítógépen küldi át az adatokat. Nem tudom, hogy ez az egyetlen mód-e, lehet, hogy van aki még papíron adja le a jelentést. (Az én kutyáim chippesek, nem tudom, hogy ez jelent-e különbséget)
2009. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak az idősebb kutyámba van chip, a fiatal is fog kapni, majd nyáron, ha lesz rá pénzem/pénzünk. Vagy a húsvéti pénzemet rááldozom (bár szerintem nyárig kibírja). Nem?
2009. febr. 28. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!