Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a "kóbor" kutyákkal?

Mit tehetnék a "kóbor" kutyákkal?

Figyelt kérdés
A környéken az a "divat", hogy sokan szabadon engedik a kutyájukat, aztán néhány óra múlva, vagy a nap végén behívják a kertbe, persze végig felügyelet nélkül vannak. Ez sokakat zavar. Az utcánkban is van egy ilyen kutya és ha kint van reggel, nem tudunk elmenni iskolába, dolgozni, mert be akar jönni a kutyánkhoz a kertbe. Van olyan is, aki 2 kuvaszt enged szabadon egy lakótelepen! Több kutya támadott már meg minket kutyasétáltatás közben, de olyan is volt, amelyik egyszerűen csak ránk akaszkodott és nem lehetett elküldeni. Egyszer egy ilyen kutyát behoztam a kertbe, mert volt bilétája. Felhívtam a gazdáit, hogy nálunk van. Érte jöttek és azt mondták, hogy megpróbálnak valamit csinálni, hogy ne szökjön. Tényleg csináltak valamit: levették a bilétáját, így már nem tudom visszajuttatni a gazdáihoz, ha utánam jön. Ma alig tudtunk hazajönni, mert két kutya nem engedett tovább az úton. Mit lehetne tenni, hogy megszűnjön ez az állapot?
2009. febr. 28. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Önkormányzat.
2009. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
vegyél egy nagyobb kutyát amelyik mindet lerendezi vagy van ultrahangos kutyariasztó telefonra is le lehet tölteni és ezt a kutyák nem szeretik
2009. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Én nem tennék semmit, szerintem nagyon jót tesz a kutyáknak a nagy mozgástér. Mellesleg a kuvaszok is ennek hiányában vadulhatnak meg. Ha bántanának nem hinném, hogy elengedné őket a gazdájuk.

Mit jelent az hogy "megtámadott"? Ha a kutyák leállnak egymás között rendezni a falkasorrendet az nem megtámadás, ők nem emberek.

2009. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Értem, hogy jót tesz nekik a mozgástér, meg ilyenek... de a kutyára ezeregy veszélyt jelent a szabadon járkálás. Lehet, hogy megtanult helyesen közlekedni az úttesten, de mi történik, ha valakinek kutyát lőni van kedve, vagy állatot kínozni? Arról nem is beszélve, hogy némelyik kutya emberre veszélyes. Én először megpróbálkoznék a gazdánál, felhívnám a figyelmét arra, hogy évente több ezer kutyát lőnek ki, mérgeznek meg, kínoznak halálra. Elsősorban a kutya érdekeit nézze a gazda. Ha ez nem hatja meg, önkormányzat. A kutya szabadon engedése felügyelet nélkül nem tartozik a felelős állatartáshoz.
2009. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy jót tesz nekik a nagy mozgástér! Erre találták ki a mindennapi sétáltatást. Amúgy szerintem az emberi törődés hiánya miatt sokkal inkább megvadulhatnak, mint a mozgástér hiányától. Én sok lakótelepi kutyát ismerek, mindegyik jól nevelt, nem vad. Ugyanez nem mondható el ezekről a kutyákról. Ráadásul gondos gazda nem engedi, hogy verekedésig fajuljanak a rangsorviták, de ezek még csak nem is azok, egyszerűen arról van szó, hogy védik a területüket, amibe az utca is beletartozik. Az más, ha rámordul, de ha verekednek, azt nem szabad tűrni. Ja, és a gazdák sz@rnak arra, hogy a kutyák verekedősek vagy sem (sajnos igen).
2009. febr. 28. 21:16
 6/10 anonim válasza:
Én is efféle gondokkal küzdök, bár nálunk ennyire nem durva a helyzet. Amúgy szerintem az egyetlen megoldás a lovaglópálca és nagyon súlyos esetre ami ne forduljon elő valami riasztó cucc.
2009. dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ja és ez a mozgástér szöveg nyilvánvaló hülyeség. A gazdinak max. arra van joga, hogy a kutyáról levegye a pórázt séta közben HA a kutya elég megbízható (értsd:visszajön ha hívod, MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT)

Imádom az állatokat de az aki csak úgy kiengedi a kutyáját az nem szeretetből hanem egyszerű nemtörődömségből teszi. (A kutyára számtalan veszély leselkedik ÉS a kutya veszélyforrás a környezetére nézve egyedül. Autóbalesetet okozhat, komoly sérülést más kutyán, ne adj Isten emberen és váratlan kiskutyákat)

2009. dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
És igen azt elhiszem, hogy két kuvasz megvadul a mozgástér hiányától de erre nem az a megoldás, hogy egész napra leengedem egyedül, hanem kinyomom IQból, hogy a kuvasz nem való lakótelepi lakásba.
2009. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Miért hozzám intézed a szavaidat?:D Ez a nyilvánvaló hülyeség nem az amit én írtam.

2. Nem lakótelepi lakásról beszél a kérdező.

3. Mi lenne ha kötekedés helyett válaszolnál a kérdésre? Na szóval nagyokos, mit tehet a kérdező?:D

2009. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha megtámad vigyél egy petárdát az ugysem szabálysértés olyan mint a canabbis 1-uncia alatt csak szabálysértés oda dobod a petárdát és egy egész falkát elriasztassz vele ha nem akarod hogy megsérüljönakkor vigyél patronos pisztolyt ez méghatásosabb
2010. jún. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!