Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyanknak hogyan tisztit...

Puli kutyanknak hogyan tisztitsuk, apoljuk a szoret?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is puli kutyám van.Sajnos igen rasztás a szőre és hullik is. Lehet kapni egy olyan kutya kefét amely drót szerű anyagból van...nem egy olcsó de a rasztákat és a vastag bundát csak azzal lehet kibontani.
2009. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A tincseket a bőr irányába tépd ketté. Kézzel kell csinálni, fésűt ne használj, ha szép tincses szőrzetet szeretnél. Ha nagyon összenemezesedett, esetleg ollóval megkezdheted, de mindenképpen kézzel fojtasd. Kezed a tépés során folyamatosan legyen nedves. A tépés egyébként nem fáj a kutyáknak. Két hetente-havonta van rá szükség. Fürdetni évente 2-3-szor kell.

Ájánlom Mészáros-Länger-Szabó: Puli, pumi, mudi c. könyvét (Elektra kiadóház, Kutyakönyvtár sorozat), én is innen írtam ki neked ezeket.

2009. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na, hat ilyen kefenk van, de annyira szornyu a szore!!! Es feher a kutyika. Egyszer megfurdettuk az udvaron, nyaron, de kiugrott a lavorbol, es belehempergett a porba. A koszt szeretik, vagy miert csinalt ilyet?

Annyira okos kutyu, de annyira nehez a szorevel banni.

Levagassuk?

2009. febr. 27. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elfelejtettem hozzátenni, hogy első alkalommal célszerű megkérni egy fajtához értő kutyakozmetikust vagy tenyésztőt, hogy segítsen. Ha te nem szeretnél a szőrápolással foglalkozni, elviheted kozmetikushoz, de mindenképpen maradj ott vele, amíg véget nem ér a procedúra!
2009. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj, meg se koszontem, hogy irtatok. Koszi!
2009. febr. 27. 19:58
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Fésű, víz.
2009. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én mudi kutyám is utál fürödni, nem azért, mert a koszt szeretik, csak egyszerűen nem örül, hogy akarata ellenére vízbe dugják. Nálunk úgy megy ez, hogy egy ember beáll mellé a zuhany alá és lefogja, a másik meg fürdeti. :) Ha akarod, le is vágathatod a szőrét, de inkább csak nyáron, télen pedig gyakran fésüld, akkor nem nemezesedik.
2009. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt részletes megtalálsz mindent a puli ápolásával kapcsolatosan.

Ha azt szeretnéd, h a pulid pulinak nézzen ki, akkor a fésűt felejtsd el!Nem könnyű feladat az ő szőrüket rendbevágni, ha már elhanyagolt egy kicsit. Javaslom, h egyszer vidd el egy kozmetikushoz, lesd el, h ő hogy csinálja, és utána már a rendbetett szőrét, te is meg tudod csinálni.

Egyébként érdekesség képpen írom, h egy puliból lehet uszkár fazont is csinálni, és uszkárból is lehet puli szerűt.:)Ha ki van bontva teljesen a szőre és szépen kiszárítva, nagyon szép fazont lehet csinálni belőle. De ez inkább egy rövidre nyírás után lehetséges.És ha egy uszkár szőrét többször "sodorják", akkor lehet olyan tincses szőre mint a pulié. De gondolom, ha vkinek pulija van, azért van mert azt a fajtát választotta, így nézzen is úgy ki.:)

2009. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy irtatok, nagyon aranyosak es segitokeszek vagytok, a linket is koszi!

Akkor nyaron levagjuk a szoret, ugy sokkal szebb lesz ujbol.

2009. febr. 27. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy öreg pulim tegnapelőtt pusztult el :'(

Amugy a puliknak rasztás a szőre ezért bajos őket fésülni.Főleg nyáron kellemetlen nekik.Az én pulim a legegben folyton tépte a saját bundáját mikor nagyon melege volt.Ilyenkor 30 fokos melegben egy kicsit le kellett vágni a bundáját.Met ha nem vágtam le akkor kopaszta tépte magát.Meg nyáron fürdettem is.

2009. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!