Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatja a kutyám a séta...

Miért ugatja a kutyám a séta közben a gyerekeket? 5 hónapos németjuhász.

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is ugyanezt csinálja az én 11 hónapos német juhászom, és fogalmam sincs miért. Ezt már én is megkérdeztem itt, és senki nem tudott normális választ rá, csak azt, hogy vigyem kutyasuliba...
2009. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy ez a normális válasz. Egy kutya nevelését nem lehet egy ilyen "kérdezek és válaszoljatok" fórumon elmagyarázni. A kutyaiskolában tapasztalt kiképzők vannak, akik nagyon jól el tudják magyarázni nektek a kutya viselkedését, hogy mit miért csinál, hogy ti mit hogy tudtok elérni nála. Higyétek el, hogy nektek is könnyebb és a kutya is jobban érzi magát nálatok, ha megértitek egymást, és "el tudjátok mondani" a kutyának, hogy mikor mit vártok el tőle.
2009. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert kicsik és hangosak.Ráadásul a felnöttek inkább velük foglalkoznak mint a kutyával,,ezt nem szeretik,féltékenyek.Lehet hogy van valami rossz emléke is a gyerekekkel kapcslatban.
2009. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, de azt sem bírom felfogni, hogy miért nem értik meg, hogyha valakinek nincs lehetősége kutyasuliba vinni? falun lakik, drága a közlekedés, nincs autó, nincs pénz...Van aki épp azért kérdi meg itt, mert tudja, hogy nem tudná elvinni a suliba. Csak egyszerű tanácsokat várunk ilyenkor, ami valamelyest segíthet...
2009. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én 19.16

Ha nem tudod kutyasuliba vinni, akkor lehet kapni nagyon jó könyveket a kutyakiképzésről, érdemes egy párat elolvasni. A kutya nevelésénél összefügg sok minden, nem nagyon lehet egy-egy kiragadott problémát kezelni.

De azt megpróbálhatod, hogyha séta közben elkezd ugatni, akkor azonnal megállsz és leülteted. Ezzel visszahúzod "szót fogadok" állapotába a kutyát. Ha nem tudod leültetni, mert nem hallgat rád, akkor próbáld meg, hogy azonnal ahogy elkezd ugatni megfordulsz és elindulsz az ellenkező irányba. Így egyrészt elvonod az ingertől, másrész újra te veszed át az irányítást.

2009. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1.vagyok, köszönjük a tanácsot, így akarom csinálni egy ideje, csak nem találkozunk ilyenféle ingerrel,így nem tudom vele "gyakorolni"
2009. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek kutya, ha nincs pénz a normális ellátására, amibe a kutyaiskola is beletartozik? Amúgy ez szerintem nem a kutyaiskola hatáskörébe tartozó feladat, a kutyaiskolában nem tudnak megoldani egy olyan problémát, ami csak az utcán jelentkezik, remélem, érthetően fogalmaztam. Ez olyan, mint hogy pl. az iskolában a gyereket megtaníthatják a tananyagra, de nem tudnak a számítógép-függőségen segíteni, főleg, ha a suliban még számítógép sincs. Nekem is volt ilyen problémám, de nem csak gyerekeket ugatta, hanem minden idegent, kocsikat, biciklit stb, én hívtam kutyakiképzőt, két alkalommal volt nálunk és megoldotta a problémát. (Pontosabban elmondta, hogy oldhatom meg, megoldani mindig a gazdának kell, a kiképző csak segít, hogy mindent jól csinálj.) A módszer a következő volt:

Séta előtt mindig labdázz a kutyáddal, hogy ne tele energiával vidd sétálni. A sétákon, ha találkoztok egy gyerekkel, szólj a kutyádnak, ha rádnéz, jutalomfalatot adsz neki. Ha nem néz rád, kicsit megrántod a pórázt és erélyesebben rászólsz. Eleinte ha rádnéz, mindig jutalomfalat. Később már csak akkor jutalmazod, ha első szóra rádnézett vagy nagyobb volt a csábítás, mégis sikerült rávenned, hogy nézzen rád, pl. labdázó, üvöltöző gyerekek. Hamarosan ahelyett, hogy ugatna rád néz és kéri a kaját. Fokozatosan arról is le kell szoktatni, hogy ilyen helyzetben kaját kapjon, hiszen végül is nem az a cél, hogy kaja nélkül ne lehessen sétálni menni.

Nagyjából ennyi lenne a feladat, lehetőleg forgalmasabb helyeken sétáljatok, akkor gyorsabban haladtok a leszoktatásban. Ha valami nem megy, írj, de azt mindenképpen írd meg, hogy sikerült!

2009. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is leugatja őket.Régebben mikor kicsi volt mindig jöttek oda a gyerekek hogy meg simogathatják e.A simogatásból játék lett.Elöször megengedtem,aztán inkább nem mert a kutya idegessé vált,ugatni kezdett...

Szerintem is azért mert hangosak és hirtelen mozdulatokat tesznek.De akit jól ismer azzal játszik is,és sosem ugat.

2009. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!