Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy látom, minha halványodna...

Úgy látom, minha halványodna a kutyám orra. Lehetséges, hogy kopik? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Kölyökkor után némely fajtának változhat az orra színe. Vannak olyan fajták, ahol ez genetikai hiba, tehát pl. hússzínű lesz az orra annak is ahol a standardban fekete van előírva. Csak esztétikai probléma.
2009. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

vannak fajták amelyeknek télen elhalványul az orr színe. Ez természetes pl. labradornál.


Milyen fajta kutyád van?

2009. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Algás vitamint adjál neki attol vissza sötétedik.
2009. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiú vagy lány kutyusról beszélünk?

Nálunk a lányoknak szokott világosabb lenni az orra a tüzelés után, ami rövid idő alatt vissza is sötétedik.

2009. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Az én spániel kutyám orra is kivilágosodik télen. Hogy miért azt egy állatorvos nem tudta megmondani, illetve humorosan megjegyezték biztos fázik:D


Azt viszont egy külföldi oldalon olvastam h ez a "depigmentáció" az orron csak abban az esetben veszélyes, ha nyáron is megmarad mert így nem tud védekezni az UV sugaraktól...

Ezért azt tanácsolják a kutyatulajdonosoknak h kenjéj az ilyen orrészeket naptejjel(nekem nem vált be a kutyám mindig lenyalja:D) vagy pl USAban szinezőanyagot fecskendeznek a halványuló részek alá amitől újra besötétedik...:D


Nálunk szerencsére nem lett semmilyen bőrbetegség ettől, de a biztonság kedvéért nyáron én azért néha bekenegetem a kutyám nóziját :D

2009. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
váltóorrnak hívják, ha általában télen figyeled meg a halványulást csak esztétikai hibáról van szó.
2009. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kutya fajtája: Bichon Havanese, kan kutya, két éves.
2009. febr. 28. 12:57
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 1. 11:55
 9/11 anonim válasza:
Szia. Nekem is Havanese-m van, szintén 2 éves és most látok először rajta ilyet, pedig most pont a nyár jön. Mondjuk neki lassabban feketedett be az orra, mint általában más kutyáknak szokott, de végül szép fekete lett, most meg olyan mintha beledugta volna az orrát egy kis festékbe. (nem, tuti nem az :D) Ha vmi. kiderült azóta kérlek oszd vagy osszátok meg velem is.
2009. márc. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem változott semmi. Maradtak a halvány foltok az orrán.
2009. márc. 31. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!