Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok a westi szuka...

Hol találok a westi szuka kutyámnak hozzá "illő" westi kan kutyát?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
nekem van egy westi kanom, törzskönyvezett, 5 éves, egészséges. Ha Baranya megyei vagy, írj privit. :)
2009. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ismét, és megint, és továbbra is.. NE szaporítsd!

A kérdésed arról árulkodik, hogy nem értesz hozzá- ez veszélyes, nagyon-nagyon.

Ha szereted a kutyádat, nem pároztatod.

Tenyésztőt hívj fel viszont akkor, ha erről maga az úristen sem tud lebeszélni, de olyat, akit westie berkekben elismernek.

Valószínű, nem minőségi a kutyád, és nem minőségi tenyésztőtől szerezted, mert ők a kutya átadásakor egyszerűen köteleznek arra, hogy nem szaporíthatod őt. Ha nem ilyen helyről-és alomból származik a blöki, akkor jó eséllyel van a felmenői között olyan fajtaidegen gén, ami bármikor kijöhet rajta- ezzel kellemetlen meglepetéseket okozva Neked.

A kiskutyák pedig szintén kerülhetnek ilyen szaporítóhoz, vagy felelőtlen, mindenáron elletni akaró gazdihoz. Egyszerű hatványszámítással ki lehet silabizálni ebből, miért is van teltház minden menhelyen.

Kérlek, gondolkozz felelősen!

2009. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg már bármelyik menhelyen! Sajnos betegek általában, de jó hír, hogy már oltva és ivartalanítva vannak.
2009. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

szia

hát ebben nagyot tévedtél.minőségi kutyám van,és hozzá keresem a minőségi kutyát.

És abba hagy ne legyen már egy idegennek beleszólása,hogy akarom e vagy sem hogy fialjon a kutyám.

sztem ez rám tartozik,és légyszíves az én minőségi kutyámat ne hasonlítgassátok a menhelyen lévő kutyákkal

köszönöm

2009. febr. 25. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked a lábadra léptek vagy napszúrást kaptál? Normális válaszokat adtak az előttem szólók, te meg háborogsz. Hogy mit csinálsz a kutyáddal, az lehet, hogy a te dolgod, de tudod az állatszeretők nem látnak túl sok különbséget. Egy jóérzésű ember annyit lát, hogy KUTYA.


Nehogy már kikérd magadnak, hogy kulturált emberi hozzáállású lények is vannak! Mi az hogy nem hasonlít a menhelyiekhez? De igen, nagyon! Tele vannak a menhelyek fajtatiszta, törzskönyvezett kutyákkal a hozzád hasonlóak miatt, akik annyit vesznek észre a menhelyiekből, hogy pfúúúj, büdösek és keverékek.


Elmomdanám, hogy a felelőtlen szaporítók miatt van teltház, és te is közéjük tartozol. Lehet kikérni magadnak, lehet a rendkívül intelligens stílusodban háborogni- a tény ettől még tény marad, ha a fejed tetejére állsz is.

2009. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy minőségi kutyád van? genetikai vizsgálat volt? és a fedeztető kannak..?

nem, nem itt keresnél kant a kutyádnak, ha tudnád, mit beszélsz, vagy legalább azt, hogy mi miről beszélünk...

2009. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ebben tévedsz! Hogy a kutyád fial-e vagy sem, az azokra is tartozik, akik idejüket, energiájukat nem kímélve gondozzák és gazdit keresnek a kóbor, kivágott, megkínzott állatoknak...

iszonyú energiát ölnek a becsületes, hozzáértő tenyésztők abba, hogy NE szaporítsátok a kutyákat. Ha te nem így kaptad a tenyésztőtől, nem azzal a kötelezettségvállalással, hogy nem szaporíthatod, akkor nem minőségi helyről származik a kutyád...


Mert ugye ez csak annyira a te döntésed, hogy örökbeadásnál és kutyavásárlásnál is ki van zárva, hogy ne írd alá: nem szaporítod.

Vagy tudod garantálni, hogy a kutyád kölykeinek n-dik hatványai nem a menhelyeken kötnek ki?

Nyilván nem tudod- csak baromira le*arod.

És akkor még neked áll feljebb.

A helyedben nagyon összehúznám az arcomat...

2009. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
rokonok közé kerülne a kutya
2009. febr. 25. 20:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mozgolódik az a bizonyos biztosíték a fedeztetés kapcsán, de most ki is lett csapva. Szerintem általában nem szoktam hőzöngeni, de most fogok! Előre is elnézést!!!


Százszor, milliószor leírtuk már, miért ne szaporítsa a kutyáját az, aki nem érzi magát tanult, képzett, lelkiismeretes tenyésztőnek. Lehet ezt nem érteni, de ha kutyám van, akkor az a minimum, hogy utána nézek, vahj miért hőbörögnek annyian, ha amatőr fedeztetésről van szó... Nade miért várom én (is) el, hogy akinek kutyája van, az vegye a fáradtságot pár oldal guglira, ne csak a szerintemet meg a nekem jogom van a kutyámmal azt tenni amit akarok című népdalt kántálja nulla ismerettel.


Nem tartom azt normálisnak, hogy csak úgy pároztassuk az ebeket, aztán majd találunk nekik gazdikat (akik közül a fele legalább 3 év alatt simán megunja az állatot, és szerencsétlen legjobb esetben köt csak ki a menhelyen...). Persze, cukik a kölykök, de nem bírok egyszerűen túllépni azon, hogy egyesek mennyire felelőtlenek. Hazavisznek egy állatot, bele se gondolnak, hogy ezzel elkötelezték magukat kb. 15 évre... Tele van minden menhely, és tele van néhány NEM kutyabarát amatőr szaporító "művével is"! Genetikai, vagy fajtaselejt kutyákat gyártotok, "a saját kutyámmal azt csinálok, amit akarok" címszóval.

Aztán ha a westie aranyos kis gombóc helyett harapós minioroszlán lesz, esetleg itt-ott van rajta egy-egy fajtaidegen ez-az, vagy csak "nem az én kutyám, nem nekem való" -és mehet új gazdához, menhelyre, akkor azért ki a felelős??? Új gazda szintén a "rokonoknak" (akik nyilván kalasnyikovval kényszerítik a szaporításra)akar kedveskedni egy-két alommal. 6 kiskutyának akár 6X6 kölyke születik!

Hova? Kinek? Miért? Nincs elég?

Persze, a hülye állatvédők majd megoldják ezt is. Csak a hülye állatvédőkre azért van szükség, mert még mindig, értelmes állítólag gondolkozó embernek tartja magát az, aki ellenében megvédi a hülye állatvédő az ebet.


A felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy átgondolom, mi lesz az utódokkal. Én átgondoltam, a kutyáimnak az ivartalanítás a legjobb, a legrosszabb meg az, ha elletem őket.

Mindenkinek a saját lelkiismerete szerint- már, ha van.

2009. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jártál volna menhelyen, tehát nem tudhatod, hogy milyenek ott a kutyák és főleg, hogy miért kerültek oda. Akkor miért zavar a hasonlóság az ottani és a te kutyád között?
2009. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!