Mivel kezeljem a németdog farkán a sebet?
Hát igen sajnos azok akik annyira ellenzik a farokvágást arra nem gondoltak, vagy egyáltalán nem is képesek elhinni hogy a hagyományosan kurtított farkú kutyáknál igenis nagyon sok gondot okozhat a farok meghagyása...
Sok mindent nem tehetsz, mert a kötés nem marad rajta (sőt ha túl szorosan kötöd az súlyos vérkeringési gondokat okozhat). Kenegesd betadinnal naponta 1x vagy 2x. Esetleg próbálhatod a tetrán kenőcsöt is, de erről előbb kérdezd meg az állatorvosod.
Próbáld kerülni az olyan helyzeteket amikor a kutya pl a házfal mellett csóválja a farkát.
Ismerősőm dobermannjának 1 éves korában kellett amputálni a farkát mert olyan szinten szétzúzódtak benne a csigolyák... sajnos felnőtt korban már sokkal jobban megviseli a kutyát egy ilyen műtét, na meg minden altatásban benne van a kockázat.
A kutyának természetes szerve a farka. Sajnos a sok csonkítással generációk nőttek fel farok nélkül és nem tanulták meg használni.
Orvos mondja meg egyébként, hogy mivel és mennyi időnként kezeld. Ha elfertőződik, a te hibád lesz, hogy mindenféle amatőr tanácsokat fogadsz meg.
De bizony tudatosan.
Amikor örül, amikor fél, amikor egyensúlyoz.
És a farokcsóválás erejét is tanulnia kell, ha generációkon át nem látta anyjától, alomtestvéreitől.
Ez az egyik negatív hatása a csonkolásnak!
Aki született vak és hirtelen lát, vagy születésétől kezdve nincs keze és kap protézist, annak is meg kell tanulnia vele élni.
A farok csonkolás generációkon át testi fogyatékossá tette a kutyát, most meg kell tanulnia használni ezt a testrészt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!