Mit tanítsak még neki?
Ne legyen semmi, szerintem tegyétek le MOST a BH vizsgát...
:o) Utána ráértek még tanulni....persze csak akkor ha 100/100 pontot értek el ;o)
Kitartóan gyakorold ezeket, és kezdd el általánosítani. Hogy ne csak a konyhában, hanem a nappaliban is tudja, aztán az udvaron is, később ha már le tudod vinni, akkor utcán is gyakoroljatok. Eleinte más ingerkörnyezetben nem fog neki menni, ezért szinte előlről kell kezdeni a tanítást.
Gyakorolhattok forgást, tolatást, láb között szlalomot, felugrást, két lábbal pacsizást, ugatást parancsra, tárgyakhoz küldést, meg még ezer féle dolgot. Labda visszahozás hogy megy?
A visszahozás még nem megy, ritkán előfordul, hogy oda hozza, és ledobja elém, de inkább az a jellemzőbb hogy csak utána fut.
Tényleg, pontosan hogyan is kell a visszahozást megtanítani?
Nem akarlak megsérteni, de egy 8 hetes kiskutya még biztosan nem tudja ezeket mert nagyon pici. Legalábbis semmiképp nem stabilan, bármilyen helyzetben, jutalomfalat nélkül csak rávezetéssel. Elvileg a kiskutyát 8 hetesen lehet elhozni az anyjától. Tehát ha normális időben hozod el, akkor még csak most kerülne hozzád.
Biztos hogy nem irtad el, és inkább 8 hónapos vagy ilyesmi? Egy 8 hetes kiskutyát még nem kéne ilyenekkel tömni. Először azt kéne neki tudni, hogy: helyedre, nem szabad, egyél/tied, saját nevét, gyere ide, szobatisztaság. Aztán amikor már megszokott és már tudja az alapvető együttélési szabályokat akkor jönnek ezek a parancsok és a különböző jatékok mint pl a labda visszahozása.
1: nem állítottam, hogy klikker és jutalomfalat nélkül is megy
2: saját kutya, nálunk született
3: attól a napi háromszor tíz perc foglalkozástól szerintem nem lesz semmi baja
Behívás, marad.
Ezek fontosak.
A többit pedig gyakorold vele szorgalmasan.
Első vagyok... én is arra akartam utalni, amire a 19.43-as - de ezek szerint nem vetted a lapot.
3*10 perc egy felnőtt kutya "adagja", és lehet tőle baja. Simán túl lehet egy kölyök - pláne egy ennyire pici - kutyát terhelni. Nem jó ha nem hagyod meg a gyerekkorát. Láttam már ilyet, a kutya 1 éves korára motiválhatatlan, mert annyira nyomták neki a dolgokat picinek. Én még 2*5 percet sem szívesen csinálnék, max. egyszer. Sok versenyre szánt kutyánál egy jó tréner nem is nagyon engedi sokat tanítani a kutyát az első 6 hónapban. De te tudod.
És h ne legyek off, a forgás lehet a következő.
Szerintem meg a klikkeres tanulás játék a kutyának (nem is volt kétségem afelől, hogy ennyi idősen csakis klikkerrel tanulhatta meg) és nem terheled vele túl.
Ahhoz, hogy a motivációt ne veszítse el, van pár dolog, amit mindenképpen szem előtt kell tartanod, és akkor nem lesz gond:
a gyakorlás ne tartson tovább néhány percnél. Mindig akkor hagyd abba, amikor a kutyát még láthatóan nagyon érdekli, lehetőleg épp a csúcson. Ha valami nem megy, akkor lépjetek vissza egy olyan feladatra, ami nagyon megy, mert a gyakorlást mindig jóval kell befejezni. A befejezésnél mindig legyen hatalmas dícséret, és jackpot. Hogy a te kutyádnál mi a jackpot, azt neked kell tudnod, de lehet pl: maradék jutalomfalat szétszórva a földön (így levezeti a gyakorlást, mire összeszedegeti) vagy a következő aktuális étkezés, vagy labda, esetleg hempergős birkózos, kergetőzős játék. Mindenképpen olyasmi legyen, ami a kutyának nagyon nagy jutalom.
És még egy: sose szakítsd meg a gyakorlást indokolatlanul (pl. csörög a telefon) mert büntinek fogja megélni.
Ha ezeket szem előtt tartod, semmi gond nem lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!