Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Németjuhász Rotweiller...

Van egy Németjuhász Rotweiller keverék kutyám. Hogyan tudnám tanítani?

Figyelt kérdés
már kb 1 éves és nem nagyon hallgat rám összeugrál harapdál is de mondjuk akkor jáccik de hogy tudom erről leszoktatni?és ülés állás meg ilyesmiket hogyan tudnám vele megtanítani? először az lenne a fontos h leszoktassam erről az ugrálásról mert így nem tudom tanítani.
2009. febr. 20. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy először is biztosítsd meg a vezérséged. Az ugrálás, harapdálás "tünetek" alapján, valószínűleg a kutya nem tisztel (eléggé) téged. A rangsorban úgy tudod átvenni a vezető szerepet, hogy: amikor ugrani készül, hátat fordítasz neki (dominancia jele)és egy kis ideig nem foglalkozol vele, bármivel próbálkozik. Tehát NEM ránézni, NEM megsímogatni. Amikor hazaérsz, ne ő üdvözöljön és ugorjon rád. Ha ezt teszi, ne foglalkozz vele addig, amíg meg nem nyugszik! Ezután te üdvözöld őt. Az ajtón mindig te menj ki előbb. Ami még fontos: a falkában mindig a vezér eszik először! Te is tegyél így, a kutya csak utánad kapjon enni. Ha sikerült megszilárdítani a pozíciódat és elnyerted kutyád tiszteletét, elkezdheted tanítani az alap dolgokra.

Sok sikert!:-)

2009. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is roti-németuhász kutyim van ő is kan és már 7 éves.És ugyan olyan mint kölyök korában az alapokat tudja ül meg ilyesmi ...De ha lány kutyát lát már nem jön vissza.de mi nagyon elkényeztettük mert menhejről hoztuk 4 hetesen ugyhogy azért lett ilyen mafla.De vannak jó kutya iskolák ott megtanitanak téged is mindenre és a kutyust is.De az előző válaszolonak igaza van nekem is mondták hogy szigornak kell lennie egy ideig.De nekem nem ment...nem baj én igy is imádom de sok sikert Neked.Drukkolok hogy okos kutyust nevelj!És sok örömöd legyen benne:-)Bocsi hogy nemigen tudtam válaszolni a kérdésedre de még annyit hozzáteszek a rotik konok természetűek és nagyon makacsok,az én kutyimra igaz inkább a roti dominál a jellemében.

2009. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsi menhely .már irni sem tudok..:-))
2009. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat csak az a baj h egy elég bolond rottveilertől van.
2009. febr. 21. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!