Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lóghat a nyolc éves...

Mitől lóghat a nyolc éves kutyám emlője?

Figyelt kérdés
Nyolc éves szuka kutyám leghátsó négy emlője lóg. Pont "kézbevaló" méretűek. Gondoltam rá, hogy álvemhes. De nincs levertség, eszik kettő helyett is, jókedvű, rohangál, házat őriz, a játékokat pedig kifejezetten utálja. Igaz a kicsi állatokhoz (kis méretű vagy kölyök) vonzódik, de csak ha én mutogatom neki, magától pl a kiscicákra rá sem néz... Az idegen kiskutyáktól pedig kifejezetten viszolyog. Volt neki egy alom kiskutyája, akkor az összes emlője müködött. Utána mintha jobban visszahúzódtak volna. De már előtte is lógott neki, és utána megint. Amikor a kölykének voltak kiskutyái, szoptatta őket! Orvos látja legalább egyszer az évben, de azt mondta semmi baja. Nővérem is állatorvos volt, ugyanez a véleménye. Arra gondolok, hogy lehet-e "ilyen típusú" (ő pásztorkutya!) esetleg?? Végülis nem aggódnék, ha nyomásra nem távozna az emlőkből vízszínű folyadék. Nem tudok róla, hogy ez természetes lenne. De nem pirosak, és nem is fájnak neki. És már egészen fiatal (szinte kölyök) korától jön belőle ez a "valami". És úgy látom nem függ össze a tüzeléssel. Egyszer volt babéziás, azóta nagyon picit többet pisil, és 9 hónapra tüzel, de orvos szerint semmi baja. Szerintetek kelle-e aggódnom érte, vagy orvoshoz vinni megint? :S
2009. febr. 20. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:

hát lehet hogy hormonálisan nincsen teljesen rendben,erre bizonyíték a 9 hónaponkénti tüzelés.( az ideális tüzelés 6 havonta van, 4 hónapnál rövidebb vagy a 8 hónapnál hosszabb semmiképp nem jó,állatorvos is mondta)

Az emlőjéből ha vizszerű vmi jön,akkor álvemhes,csak nem súlyosoan,ettől is megnőnek egy picit az emlők,hát mivel nem húzódik teljesen vissza az már a kora miatt is van,lazábbak a szövetei.

Szerintem nincsen komolyabb baja.De hogy megelőzd a bajt, mindenképpen ajánlanám hogy ivartalanitva legyen,mert az álvemhesség megnöveli a gennyes méhgyulladás kockázatát,ráadásul még ugye az is egy picit probléma hogy ilyen ritkán tüzel,ami nem jelent túl jót.

Mivel még 8 éves,ezért még birja a műtétet.De ha később kialakulna a méhgyulladás akkor nem biztos hogy a kora miatt műthető lenne.

Ennyit szerintem most mindenképpen megér a dolog!

2009. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában vagyok a tüzeléssel, mint említettem azóta ilyen, hogy megcsípte a kullancs... Orvos (nem is csak egy) többször is kijelentette, hogy semmi baja... Amíg nem mondja, hogy beteg addig én nem ivartalanítom ki, mert nem vagyok ennek a híve (bár tisztában vagyok az esetleges "hasznával"), képes vagyok rá vigyázni... Az enyébb forma azt jelenti, hogy SEMMI tünete nincs? Mert ezen az egy dolgon kívül nincs semmi baja. Vagy ha mégis, akkor az mitől van, hogy a kölyke is kilnenc hónapra tüzel? De a többi kölyök, aki nincs velünk, azok már fél éves korukban? És most van egy unokája is nálam, ő sem tüzelt még (10 hónapos), holott a testvére már igen (akinek más a gazdája)... Meg még ami ellene szól, hogy már kölyökkora óta csak nem lehet álvemhes (mert akkor is nagyobb volt az átlagnál az emlője)...
2009. febr. 21. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!