Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos keverék kiskutyám...

2 hónapos keverék kiskutyám agresszivitását hogyan tudom kezelni?

Figyelt kérdés
A kutyus egy középuszkár anyuka és egy ismeretlen fajtájú kutya szerelemgyereke. Nagyon szép, csak borzasztó agresszív. Ebben a korban ez normális dolog? Félek, felnőtt korára egy harapós kutya lesz belőle! Vagy neveléssel lehet ezen segíteni?
2009. febr. 19. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hónaposan teljesen normális..biztos mindent játéknak vesz..harapdál..cincál..stb...de..nem írtad le..hogy ez az agresszivitás miben nyilvánul meg?pl..a mi kölyökkutyánk agresszív volt,amikor evett,és a kistestvérem simogatta..odakapott meg minden...de szerencsére erről leszoktattuk..
2009. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alap az, hogy TE vagy a falkavezér. Ő, mint blöki amúgy is képtelen máshogy gondolkozni, mint falkatag.:)


Egy falkában az történik, amit a falkavezér megenged. Akkor van balhé is, ha ezt a főnök jóvá hagyja.

Lehetnek erre mutató praktikáid, míg kicsi, nem szabad agresszíven nevelni (később sem) mert ő is agresszív lesz. Szeretet!

De: csinálj úgy, mintha beleennél a kajájába, mielőtt megkapja. Az alfák mindig előbb esznek, mint a többiek. Kérj tőle mindenért pacsit (tanítsd meg rá) : a mancsemelgetés a feljebbvalóknak jár az ő elméletük szerint.:9

Ne engedd, hogy előtted menjen be egy ajtón. ilyesmik...


Ha fegyelmezni kell, a grabancrázás sokkal hatékonyabb, mint egy tasli (ezt nem szabad!)- a mamájuk is így nevelte őket. Én felnőtt ebeknél is alkalmazom, átütő sikerrel.:)

2009. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Még túl fiatal.Ilyen idős korban még az anyjávak és az alomtesóival lenne a helye,akik megtanítanák a helyes viselkedési formákra.Így kénytelen vagy ezt a szerepet magadra vállalni.Ha fájdalmat okoz,adj ki éles,magas hangot,ettől zavarba jön és abbahagyja.Add tudtára, hogy ez neked fáj,hiszen még nincs tisztában az erejével:)
2009. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszoló viszi a pálmát. a kutya most tanulja meg a közösségi viselkedést, és neked kell sokat foglalkozni vele, hogy megtanulja, mennyit és milyen erősen haraphat játékból. ha túl erőset harap, add tudtára, de ne bántsd különösebben. ha túl agresszív, akkor határozottan lépj fel és tedd helyre. ha ezeket nem tanulja meg, kiszámíthatatlan és harapós kutya lesz.
2009. febr. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En tobb keverek kiskutyat is folneveltem , 2-3 honaposon jatekbol harapnak , legkesobb fel eves korukra kinottek es csak nagyon ovatosan haraptak vagy csak nyaltak a kezem, most bullterrier kolykom van , ha hasra fekszik olyankor mindig harapdalos kedve tamad , altalaba hamar odaadom egyik jatekat , hogy azt ragja , ilyenkor no a foguk es sokat ragnak ezert. Ha jatek kozbe veletlen annyira megharap , hogy az mar faj nekem akkor ujsagpappirt osszetekerek es finoman a fule koze csapok parat , akkor tudja , hogy hibas es meg is szidom. Mostanaba ha jatszunk es veletlen az ujjamhoz kap vagy a karomhoz hamar el is engedi, szerintem lassan raerez , hogy hol a hatar.
2009. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

22:46-os válaszolónak üzenem hogy a 2 hónapos kor pont ideális az anyakutya elválasztásától. 2 hónap=8 hét

az már pont jó

2009. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!