Van egy kutyám aki elkóborolt, majd hazajött, de azóta mindenkitől tart, még tőlem is. Hogy tudnám újra megnyerni a bizalmát?
hát, ez idő kérdése. Nagyon türelmesnek és kedvesnek kell vele lenni, és nem szabad hirtelen mozdulatokat csinálni a közelében, sem hangosan kiabálni/veszekedni stb.
Mi a macsekkal voltunk így. Nagyon félős kis állat volt, és megviselte az utazás is. Két hétig tartott, mire megbarátkozott velünk. Csomót sírtam, hogy biztos örökké utálni fogxD De tényleg csak idő kell nekik:)
Sziasztok.
Én a válaszok nagy részével nem értek egyet!!!!
Nem azon múlik, hogy beszélgetünk vele, kedves szavakat mondunk neki stb. ezekkel nem érünk el semmit!
A kutyák nem értik ezt a kommunikációs formát!
A kutyák megérzik az emberek, és más állat energiáját!! Vagyis pontosan tudják, hogy mikor vagyunk idegesek, feszültek, nyugodtak, fáradtak stb.
Fontos, hogy a kutya felé nyugodt, energiát közvetítsünk!
Legyünk lazák, nyugodtak, és semmiféleképpen ne legyünk feszültek, idegesek!!!
Ha nyugodtak vagyunk miközben a kutyával vagyunk, akkor azt a kutya megérzi, és ettől ő is megnyugszik!!
Nyugodt állapotban simogasd, esetleg jutalom falat, érezze, hogy nem akarod bántani!
Igazad van, de hogy ha kedvesen beszélsz hozzá, nyugodt energiát közvetítesz felé:)
Másrészt: lehet, hogy nem érti, MIT mondsz, de az igen, hogy HOGYAN. Vagyis: ha én ráordítok mérgesen a kutyámra, hogy "nagyon okos vagy, jó kutya", valószínűleg behúzza fülét-farkát, és odébb megy 2-3 métert. Ha pedig kedvesen, mosolyogva azt mondom, hogy "Jajj de rossz kutyus vagy, ilyet nem szabad" - a nyugdíjasok és plázacicák leggyakoribb hibája egyébként -, akkor elkezdi csóválni a fejét, és odajön, hogy simogassam is meg.
Szóval: ha kedvesen szólsz a kutyához, az igenis számít:))
Amúgy 13:28-as voltam.
Kedves 13:28-as :) Értem, hogy mit akarsz mondani, és részben igazad is van! :)
Igen, általában amikor kedvesen beszélünk vele, akkor esetek 60-80%-ában nyugodtak vagyunk, de ha
pl.: munkahelyükön nagyon rossz napunk volt,és ingerülten, idegesen megyünk haza, ebben az állapotunkban hiába beszélünk kedvesen a kutyával, a kutya érzi, hogy milyen energiát közvetítünk, érzi, hogy feszültek vagyunk, ettől ő is az lesz.
A kutyával való kiabálás pedig teljesen rossz módszer!
Vegyük azt a példát, hogy sétálunk a kutyával, a kutya meglát egy másik embert, aki sétáltatja a kutyáját, elkezdi ugatni, vagy támadni akarja, ez egy tipikus eset!
A gazdi mit csinál? Elkezd kiabálni a kutyára, és ráncigálni kezdi a kutya pórázát, az gazdi elér egy olyan állapotot, amikor "pánikba esik", ingerültek, idegesek és feszültek leszünk, és félünk, hogy a kutya megtámadja a másikat!
Ezzel a viselkedésünkel a mi energiánk a nyugodt sétáltatós állapotból, egy ingerült feszlt ideges állapotba kerülünk! Ezek negatív energiák!
A negatív energiánkat a kutyánk megérzi, és ettől még ingerültebb lesz és tovább támad!
Fontos, hogy ebben a helyzetben is maradjunk nyugodtak, hiszen így pozitív energiát fogunk sugározni, és próbáljuk kizökkenteni a kutyát ebből az ideges, ingerült állapotból, érintsük meg a kutyát (persze nem durván) akár többször is! Az érintés hatására a kutya agya kap egy másik ingert, ami nagyban segít abban, hogy kizökkenjen abból az állapotából!
Ezért fontos az, hogy milyen állapotban vagyunk, mint az, hogy hogyan beszélünk vele!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!