Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit fial egy Mopsz?

Mennyit fial egy Mopsz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 17:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg amúgy a eredeti kérdésre válaszolva, az alomszám elsősorban a szuka méretétől függ. Milyen súlyú a kutyád? Ha 6 kiló felett van számíthatsz 4-5 akár 6 kiskutyára is, ha pedig 4-5 kg közötti az anyakutya, inkább 2-3-4 kiskutyára.

Amúgy én is most várom hogy betüzeljen a szukám (ő is mopsz) ő a kisebb méret, csak 4.8 kg. Neked amúgy hány hónapra tüzel a kutya?

2009. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
hát az az igazság hogy három napja vettem a kutyust,úgyhogy én se vagyok tisztában a dolgokkal.annyit tudok hogy kettő éves.a súlya:kb5-6kg.többet nem tudok róla.köszi az infókat.
2009. febr. 18. 11:29
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Jól meggondoltad ezt a fedezést??Hisz ahogy írtad,nemrég vetted a kutyust!Gondolom ezelőtt téged nem ismert a kutyád stb-stb!Én úgy vélem a "szüléskor" a kutya és ember között kialakulhat egy hihetetlenül erős kötelék!Számomra felejthetetlen élmény volt az amikor a kutyusom életet adott a picikéinek!Ott ültem mellette és segítettem neki amiben csak tudtam,de előtte mindent pontról pontra elterveztem és ekkor már a picik gazdijai is megvoltak!Kérlek ne légy felelőtlen!A kérdésre visszatérve,nem igazán tudom,mennyit "szül" egy Mopsz,de ez sok mindentől függ,gondolom ennél a fajtánál is kutyafüggő!Erőnléttől,vérvonaltól bármitől függhet és az egyik válaszolóval is egyetértek,hogy a kutya súlyától is...

2009. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval, szerintem sem kéne fedeztetned a kutyát, ha még csak most vetted. Én magamból indultam ki, és azt hittem, hogy kölyökkora óta veled van.

Van nekem is egy olyan mopszlim, aki még csak 1 hete van velünk, igazából már bármikor betüzelhet, de őt nem fogom fedeztetni, pedig nyugodtan lehetne, ha a fizikai állapotát nézzük.

Viszont, és ezt jegyezd meg, mert fontos, kell a kötelék a gazda és a kutyája között, amihez legtöbbször hónapok kellenek, hogy kialakulhasson. Nem fogsz neki tudni segíteni sem a szülésnél, sem előtte az állatorvosnál, ha nem bízik benned. Először szerezd meg a bizalmát, és csak utána gondolkodj fedeztetésen. Legalábbis én ezt így gondolom, de persze te tudod, csak ne lepődj meg, ha majd a kölykei közelébe sem enged, ha megszül.

Tényleg nem rossz szándékból írom ezeket, csak szeretnék segíteni.

2009. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat.nem tudom mit csináljak,én úgy érzem hogy szeret minket,de ez az én véleményem.nagyon sokat foglalkozok vele,csak az a gond hogy van kettő gyermekem.persze nem szekírozzák, de ha agresszív lesz az elléstől akkor inkább meggondolom,mert kicsik a gyerekek.
2009. febr. 18. 22:10
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Szerintem várd meg a következő tüzelését, akkor már biztos, hogy kellőképpen feloldódik nálatok. Tényleg nem lehet tudni, hogy reagálna most, ha fedeztetnéd.
2009. febr. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Egyetértek azokkal, akik azt javasolták, mindenképp várjanak - ha egyátalán fedeztetnek. Még csak alig pár napja van Önökkel a kutya, sok idő kiismerni a viselkedését, megszerezni a bizalmát, főleg ha már felnőtt egyeddel van dolgunk (egy kölyök nyilván előbb oldódik, barátkozik).


Ráadásul fedeztetés előtt nem árt sok-sok vizsgálatot elvégezni, hogy a kutya egyátalán alkalmas-e a fedezésre (általános fizikai állapot - kibírná-e az ellést-; fajtajellemző betegségek; egyéb örükletes betegségek szűrése; stb.)és a kant is hasonlóképpen leellenőrizni.


1 kérdés: feltétlenül szükséges a fedeztetés? Benne volt a szerződésben amikor megvették, vagy egyéb oka van?


Elnézést előre is, nem bántó szándékkal írom, de a soraiból úgy tűnik, nem ért a kutytenyésztéshez, és a fajtát sem ismeri különösebben. Így belemenni egy fedezésbe, felelőtlenség lenne.

2009. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
nincs egyéb oka.csak szerettem volna pici kölyköket,nagyon szeretem a kutyusokat,pedig van három is.van kettő s.terrierem is,szóval nem szeretnék hasznot húzni belőlük ,csak egyszerűen IMÁDOM ŐKET.visszatérve a tanácsotokra .MEGFOGADOM és köszönöm
2009. febr. 19. 17:55
 19/19 anonim ***** válasza:

nálunk már vagy 100x volt fialás(mostis 7en vannak:D )

legtöbbször 3-4 jön össze volt már 5-6 és olyanis volt hogy csak 1 született azis halva:(

nagyon kell vigyázni!nehogy beszoruljon a kicsi!segiteni kell neki kihuzni de nagyon ovatosan mert az a szülönek is fáj!inkább azt ajánlom hogy vigyétek dokihoz!

jah és a megszületettekre is vigyázzatok mert volt már hogy 6bol megmaradt 2 mert nem tud inni olyan gyenge!

meg melegen kell tartani!

2009. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!