Van-e arra törvényi szabályozás, hogy hány kutya tartható egy XVIII-ik kerületi családiház udvarán? Még csak 1 kutyum van, de szeretnék mellé még egyet! Tarthatom?
Az eb tartása
11. §
12. § (1) Engedély nélkül tartható 3 darab eb és annak 3 hónaposnál nem idősebb szaporulata Budapest XVIII. kerületének teljes közigazgatási területén azokon az ingatlanokon, amelyeken csak egy lakás található, amennyiben azok tartása a magasabb szintű jogszabályok állategészségügyi, közegészségügyi, állatvédelmi és környezetvédelmi előírásainak megfelel, és az állatok veszettség elleni védőoltásban részesültek.
(2) Engedély nélkül tartható egy eb és annak 3 hónaposnál nem idősebb szaporulata a többlakásos ingatlanokon, amennyiben azok tartása a magasabb szintű jogszabályok állategészségügyi, közegészségügyi, állatvédelmi és környezetvédelmi előírásainak megfelel, és az állatok veszettség elleni védőoltásban részesültek.
(3) Vakvezető eb engedély nélkül tartható.
(4) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott egyedszám feletti eb tartását a polgármester engedélyezi.
(5) Az állattartási engedély akkor adható ki, amennyiben az állatok tartása a magasabb szintű jogszabályokban meghatározott állategészségügyi, közegészségügyi, állatvédelmi és környezetvédelmi előírásoknak megfelel, továbbá ha az ebtartásához a közvetlen szomszédok többsége írásbeli nyilatkozattal hozzájárult, és az állatok veszettség elleni védőoltásban részesültek.
(6) Az ebek tartására vonatkozó állattartási engedélyben a tartható állatok darab számának meghatározásánál a 4. §-ban foglaltakat figyelembe kell venni.
(7) Az engedélyezési eljárásban a rendelet 20. § (3) bekezdésének a.), d.), e.) és g.) pontjaiban felsorolt hatóságok szakvéleményét az engedélyező hatóság köteles beszerezni.
(8) Budapest XVIII. kerület közigazgatási területén ebtenyészetet kizárólag engedéllyel lehet létesíteni, fenntartani.
(9) Az ebtenyészethez szükséges engedélyt a polgármester adja ki.
(10) Az engedélyező hatóság ugyanezen § (7) bekezdésben foglaltakon túl köteles beszerezni a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesület illetékes szervének szakvéleményét.
(11) Az ebtenyészeti engedély akkor adható ki, amennyiben az állatok tartása a magasabb szintű jogszabályokban meghatározott állategészségügyi, közegészségügyi, állatvédelmi és környezetvédelmi előírásoknak megfelel, továbbá ha az ebtenyészethez a közvetlen szomszédok 66%-a írásbeli nyilatkozattal hozzájárult, és az állatok veszettség elleni védőoltásban részesültek.
13. § (1) Az állattartó az alábbi rendelkezéseknek megfelelően köteles gondoskodni az eb tartásáról:
a) bekerítetlen ingatlanon ebet szabadon tartani tilos;
b) az ebet közterületen, az épületek közös használatú helyiségeiben és területein, több lakásos lakóház közös használatú udvarán kettő méternél nem hosszabb pórázon, illetve támadó természetű ebek esetén szájkosárral, vagy szájpánttal ellátva kell vezetni, továbbá úgy tartani, hogy a lakókat ingatlanuk rendeltetésszerű használatában ne zavarja, egészségüket ne veszélyeztesse;
c) az ingatlanról az eb köz- vagy magánterületre történő szökését meg kell akadályozni. Ha a szökés megakadályozása más módon nem lehetséges az ebet kennelbe kell zárni.
d) az ebtartó kötelessége, hogy az ebe a lakóház közös használatú területét, helyiségeit (lépcsőház, lift stb.) ne szennyezze, illetőleg a keletkező szennyeződést haladéktalanul eltávolítsa.
e) támadó természetű eb tartása esetén a telek, a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló figyelmeztető táblát szembetűnő módon kell elhelyezni.
(2) Az állattartási engedélyben rögzíteni kell az eb tartására vonatkozó (1) bekezdésben meghatározott szabályokat.
(3) Embert mart eb tulajdonosa a marás megtörténtét az ebtartó adatainak, valamint a megsérült ember személyi adatainak közlésével, a megsérült személy hozzájárulásával az ebtartás helye szerint illetékes hatósági állatorvosnak és az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatnak haladéktalanul köteles bejelenteni.
(4) Erkélyen, loggián, függőfolyóson, pincében ebet tartani tilos.
(5) A gyepmesteri feladatokat – kivéve az elhullott állatok elszállítását - a Fővárosi Közterület-felügyelet Állategészségügyi Telepe (1097 Budapest, Illatos út 23/A.) látja el.
(6) Az elhullott állatok elszállításáról a Budapest XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata gondoskodik.
Forrás:
Itt a teljes kerületi jogtár is:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!