Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta való nekem?

Milyen kutyafajta való nekem?

Figyelt kérdés
Nagy testűt szeretnék lakásban tartani!
2009. febr. 15. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász, Intelligens könnyen tanítható jó házörző.
2009. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
sztem labrador vagy vizsla(de vizslák közül sztem legjobb a magyar vizsla nekem oanom volt 14 évig és nagyon hűséges és aranyos:)) de attol is függ sztem h mien személyiség vagy na meg persze h mienek tetszenek
2009. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Csau-csau.Igaz,nem olyan túl nagytestű kutya,de lakásba nagyon jól tartható:)
2009. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
középtermetű nagyon okos, kedves kutyusok a spánielek..
2009. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen gondold végig, hogy mennyit tudod sétálni vinni.

Mennyit tudsz vele foglalkozni.

- a németjuhász és a vizsla nagyon nagy mozgás igényű. Legalább 2x kell vinni 1-1 órára/nap.

- Milyenek a szomszédaid, kutyaugatást bírják e. A vizslák sokszor unalmukban is vonyítanak és szétszednek apróbb/nagyobb dolgokat. Így büntetnek...

- Ha viszed mindenhova magaddal, mert a napi tevékenységeid megengedik, akkor vagy labradort vagy goldent. Ezek mindenképp stabil idegrendszerükről híresek.


Ha megengeded, inkább valami kistestű, de "robbanó" kutyát "ajánlanék". A törpepincserek baromi jól viselik a lakást és külsőre olyanok, mint a dobbermannok vagy egy izmosabb magyarvizsla. Könnyebb kimozgatni őket.

Vagy skótjuhászt (igaz azok közepes termetűek, de lakásban nagynak számítanak :) ).

Remélem tudtam segíteni.


u.i: A keverék kutyák jobban tudnak alkalmazkodni, főleg ha örökbe fogadottak. Iszonyat hálásak tudnak lenni. Nekem utcántalált kis keverentyűm is van :).

2009. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

A kérdezőnek: Ennyiből, hogy nagytestű lakásba, nem sok derül ki, még így is rengeteg a választék!

Mellesleg ha lakásban szeretnéd tartani, akkor min. 3 séta naponta, 1-1 óra!


Az utolsó válaszolónak:

Az egy kicsit durva, hogy a keverékek jobban alkalmazkodnak!

Az hogy keverék, semmit nem jelent! Lakáshoz szoktatni attól függ, milyen korán kezded el! A fajtatiszta is ugyan olyan hamar megszokja a lakást mint egy keverék!


Az hogy keverék, annyit jelent hogy kettő vagy több fajta génjeit hordozza, és külsőleg és vérmérsékletileg egy fajtához se tartozik! az hogy hozzászokik e valamihez az teljesen szoktatás kérdése és nem fajtafüggő!!!

2009. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Bocsi a "PR" t a nem fajtatiszta, kidobott kutyák mellett...

Kérlek vedd figyelmen kívül ezt a részét a válaszomnak. Köszönöm

2009. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem német vizslám van és és kertes házban lakunk,de bent van a házban.régen mikor elmentünk alakásban hagytuk és katasztrófa hogy m it művelt amit talált széttépet.most mega krtünket ássa fel.a vizsla iylen de inkább a német.és az állatorvos is mondja,hogy egy vizsla még másfél évesen is gyerek.a német vizsla állítólag sosem szok le arosszaságról.és lehetetlen lefárasztani,ezért is ajánják lovagláshoz őket.mi mindennap futunk veel 20km-ert és megsekottyan neki.de ha a szomszédkutyák szempontjából nézed,akkor ideális,mert minden kutyával kijön általában.a németjuhász már kevésbé,sokkal dominánsabb eb.:)szóval magyar vizsla,de német vizslád csak akkor elgyen,ha nem vagy gyenge idegzetű:9és egy két jó tanács:a rövidszürű kutyák jobbaka lakásba,hiszen ha hullika szőrük nyílván előnyősebb:)és ezért is m.vizsla:)malamut,huskyt sem ajánlom mert az egésznap tütülne:)
2009. febr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Lakásban nagy testű kutyát tartani sem a kutyának sem a gazdinak nem igazán jó.


Egy közepes méretű jobb lenne. de azzal is mindenképpen minimum napi 3 séta plusz legalább heti egy nagyobb túra.

2009. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
ez hülyeség és tévhit.igenis nincs rossz dolga kutyának alakásban,mert aki lakásban tartja mindig leviszi hsiz kénytelen és akkor már elmegy vele sétálni és mozog akutya.amúgymeg agazdival.és a sok barom aki családiházban tart kutyát azt hiszi azért mert ott kert tud pisilni akkilni nem viszi sehova.és annyi lesz az eredménye,hogy a kuyta egésznap egyedül kint van a kertben és nem megy sétálni.tisztelet a kivételnek.
2009. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!