Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tüzelés vérzős időszaka...

A tüzelés vérzős időszaka után még meddig tüzel a szuka?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy először vézik,ilyenkor még nem pározhat,de ha a vérzés elmúlik akkor mennyi idő van a fedeztetésre?
2009. febr. 15. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
amikor színtelen folyik belőle akkor kell vinni a kanhoz ez kb a 13-15. nap
2009. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha ilyen alap dolgot nem tudsz, szerintem nem kell fedeztetni.:) Bocsi, de nem tudom, miért akar mindenki mindenáron kölyköt, amikor így is annyi gazdátlan és rossz körülmények közt sínylődő kutya van. Ajánlom figyelmedbe: www.olcsokutya.uw.hu

Nem téged szeretnélek megbántani, csak felesleges még egy alom felelőtlenül bevállalt kölyök, mert gondolom nem tenyésztőtől vettél igazolt, ismert származású kutyát. Kár felhigítani az állományt nem minőségi, ismeretlen származású kölykökkel, pláne szaktudás nélkül.

2009. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Tökéletesen igaza van az előtte írónak, nem kéne felelőtlenül almokat vállalni. Ebben az országban 1,5 millió kutya van, jó részük menhelyen vagy gyepin. Az ózdi gyepin most éppen 17 kutya várja a halált, ennyit fognak a holnapi napon örökre elaltatni. 17 reménykedő kutya, akiknek már megszületni sem lett volna szabad. És ez csak egy hely asok közül az országban. Abba egyáltalán belegondoltál, hogy a szülésbe bele is halhat?
2009. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat inkább választ.Ha jól látom a kérdés nem az volt hogy a kutyámat honnan vettem,átgondoltam e és felelősségteljes vagyok e!De ha ez lett volna akkor büszkén kijelenthetem hogy a kutyám tenyésszemlés törzskönyvezett és mopszról van szó!Tudatában vagyok annak hogy rengeteg a kóbor kutya, és nem áll szándékomban bővíteni a létszámot!Meg is lennék lepve ha nem találnának gazdira a majdani kölykök,és ha még is így volna biztos nem kerülnének menhelyre! a kérdést azért tettem fel mert a fedező kan aki mellékesen szintén tenyésszemlés,törzskönyves, gazdája nem ugyanott lakik ahol én, és pontosan szeretnék időpontot egyeztetni!
2009. febr. 15. 19:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem,hogy nem ez az első alkalom hogy kutyát tenyésztek,kb 5 éve tenyésztettem német juhászokat,jelenleg az egyetlen mopsz szukám mellett párhuzamosan tartok egy pár magyar vizslát,csak ők a kertben laknak nincsenek szem előtt,ezért nem tudtam pontosan megfigyelni hogy hány napig vérzik és ez után hány napig fogamzóképes.Ugyan is ők önellátóan gyártják az új nemzedéket:).Ezennel szeretnék megnyugtatni minden kételkedőt,hogy nem vagyok felkészületlen,nem tenyésztek bizonytalan forrásból származó kutyákat,és még egyszer sem "maradt a nyakamon" kiskutya.
2009. febr. 15. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:

önellátóan gyártanak...

perszee,biztos tenyésztő vagy...

nekem az jön le,hogy a magyar vizslák egymás között szaporodnak...

jó tenyésztő típusban,vérvonalban megfelelő kutyát keres,pároztatást tervez akár évekig,ha kell külfödre megy,nem a kertben tartott fajtatisztákat hagyja szaporodni...

ja és kiállításra jár,szaporodásbiológiai,öröklődéstani ismretei vannak stb...

2009. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!