Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korától tud...

Mennyi idős korától tud fedezni egy mopsz kan?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16hónapos korra lesz ivarérett.
2009. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Lehet de 1 éves korátol nyugodtan lehet vele akkor már fognia kell ha egészséges a kutya. Nekem is Mopszom van és már akkor eredményesen fedezett...
2009. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kistestű fajtáknál a szakemberek 14 hónapos kor alatti tenyésztésbe vételt nem javasol. Lehet, h az egy éves korhoz képest a 2 hónap kevésnek tűnik - mégis fontos, mivel a kutyáknál ugye az évek nem ugyanolyan léptékben haladnak, így az a két hónap nekik emberi léptékkel tönn mint 1 év.
2009. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát gratulálok az előző válaszadónak. Az ilyen emberek miatt tart ott a fajta ahol tart... Van elég szaporító, nincs szükség rátok is. [link] Egyébként az ivar és a tenyészérettség teljesen más. A kérdezőnek javaslom az ivartalanítást. Akkor is ugyanolyan értékes a kutya, ha nem fedez.
2009. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
bocs, előző előttinek...
2009. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

Én is úgy tudom, hogy ajánlatos már 1 évesen fedeztetni vele, akkor lehetőleg egy tapasztalt, nyugodt szukával, hogy ne legyenek rossz élményei.

Az meg, hogy emberi korral azonosítunk egy állatot, szerintem butaság... Legalábbis nincsen alátámasztva, hogy lenne bárminemű hasonlóság az ember és a kutya kora között.

2009. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Miért lenne ajánlatos? Esetleg van törzskönyve, szűrései, tenyésszemléje, kiállítási eredményei 1 évesen? Ha tudatlan vagy, legalább ne legyél ilyen szorgalmas és ne írj hülyeséget.
2009. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak szemléltetni szerettem volna...mindegy. Ha ezen akarsz lovagolni, lelked rajta.

A lényeg, hogy egy egy éves kutya (még ha kistermetű) akkor sem érett még a fedezésre. Nincs kifejlődve a teste teljesen, nem lehet látni h milyen lesz, az örökletes betegségek szűréseit is csak 1,5 éves kor után tekintik hivatalosnak. Szerintem egy kamasz kutyával fedeztetni még felelőtlenség.

2009. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem az volt a kérdés, hogy van-e törzskönyve vagy egyéb díja, hanem hogy mikortól fedezhet... Nézz utána szakkönyvekben, kivétel nélkül mind ezt írja. Persze ez csak a kanoknál van így, a szukáknak jobb megvárni a harmadik, inkább negyedik tüzelésüket.
2009. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jó, tudom, hogy nem rosszból mondtad :)

De azt is figyelembe kell venni, hogy most egy mopszról van szó, ami mivel törpe fajta, hamarabb érik.

2009. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!