Hogyan tudom rászoktatni a kutyámat, hogy ne fogadjon el mástól ételt, csak a családtól? Félek, hogy megmérgezik.
Itt van a blogok közt információ a kérdésedre.
Soha ne te koppints az orrára, hanem aki kínálja.
Az idegen jobb kézzel kínálja és a bal kezével odacsap. Pár alkalom után a kutya elhátrál jobbik esetben meg is ugatja.
Miután nem fogadja el az idegentől akkor dicséret és jutalomjáték vagy a te zsebedből falat. Amivel próbálkoztok ételdarab azt ne te add oda az idegennek és főleg a kutya ne lássa.
Csak az a gond hogy a csali falaton érződik a gazda szaga.
Ezt idegennel kéne megcsináltatni.
V. Mérgezés megelőzése
Elsősorban otthonunkban tartsunk minden veszélyes anyagot (pl. patkányméreg, műtrágyák, permetezőszerek, fagyálló folyadék stb.) olyan helyen, ahol a kutya (se a gyermekünk) nem férhet hozzá. Ezen kívül még az alábbiakat tehetjük:
Talán a legnehezebb feladat az élelemmegtagadás megtanítása. Az egyik hatásos módszer, ha etetéskor vezényszót is mondunk (pl. "Jó étvágyat!", "Tiéd!" stb.). Sétáltatáskor, ha bármit felvesz a földről, tiltsuk meg neki ("Fúj, nem szabad!"). Persze, messziről igen nehéz megkülönböztetni, hogy egy darab fát vett fel, hogy dobáljuk neki, vagy valami ehetőt. A mudi rendkívül értelmes jószág, azt is tudja, mikor nézzük, mikor nem és eszerint cselekszik. A legjobb, ha olyankor érik ezzel kapcsolatos kellemetlen élmények, mikor nem vagyunk jelen. Pl. egy vagy több ismerősünket megkérjük, hogy párizsi (kockasajt, virsli stb.) belsejébe juttasson igen csípős paprikát, vagy borsot és szórja szét az előre egyeztetett helyeken, amelyek felé rövidesen éppen véletlenül sétálni fogunk, vagy tudjuk, hogy mudink felkeresi ezeket a helyeket (pl. mert a környékbeli macskákat is ott etetik). Elméletileg a hatás nem maradhat el. Ha ez nem segít, vannak drasztikusabb módszerek is (pl. 9 voltos elem húsdarabhoz csatlakoztatása, egérfogó), de ezek csak végszükség esetén javallottak.
Mérgezés gyanúja esetén azonnal forduljunk állatorvoshoz és közben próbáljuk meg kideríteni a lehetséges okot, mert a tünetek nem mindig egyértelműek!
Talán ezzel kellett volna kezdeni, hogy a telefon mellett mindig legyen ott a saját állatorvosunk és az éjjel-nappali ügyelet telefonszáma és címe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!