Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik típusba...

Szerintetek melyik típusba tartozik a kutyusom?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségetek kérni abban, hogy eldöntsem, a kutyám kolerikus, flegmatikus vagy szangvitikus csoportba tartozik? :) Melankólikus biztos nem! :D

5,5 hónapos németjuhi (már többször kérdeztem vele kapcsolatban), pattogós, harapdálós, pörgős itthon. :) Ha másokkal találkozik általában az elején megpróbál ráugrálni vagy szintén beleharapni (persze játékból), aztán ha nem ér el eredményt, akkor lefekszik mellém (ez utcán is így van, nem csak itthon). :) Ha sétálunk általában elengedem, szófogadó, azonnal visszajön, viszont ha más kutyákkal találkozik először morog rá, mint aki meg akarja támadni, utána nyüszögve megy oda és játékra hívja.

3 hónaposan voltuk egyszer kutyaoviba, akkor egy kutyával nem foglalkozott, inkább csak sétálgatott, és ment oda azokhoz akiknél ennivaló volt. :) Szóval úgy magában el van. :D Szoktak petárdázni mostanában, nem is keveset és nagyon közel, se az utcán se itthon nem mutat meglepődést, sőt.. mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy lövöldöznek.


Én flegmatikusra tippelek. :D Szerintetek?

Köszi!


2010. dec. 30. 14:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ugyan ez dog, de a lényeg ugyanaz! :)


Négy idegi típust különböztetünk meg:

 kolerikus,

 szangvinikus,

 flegmatikus,

 melankolikus.


A kolerikus típusú dog idegrendszerében túlsúlyban vannak az ingerületi folyamatok, a gátlások pedig háttérbe szorulnak. Rendszerint bátor, gyorsan reagál mindenre. Amennyiben olyan reakciókat követelünk meg tőle, amelyek gyakorlása erős gátlásokat kíván, akkor idegrendszere könnyen sérül. Többször, hevesen változtatja testhelyzetét, nyüzsög, farkcsóválása néha támadó jellegű. Nyugtalanul figyeli környezetét, alapvető reakciói kifejezettek. Nevelése nem könnyű, erőskezű gazdára van szüksége ahhoz, hogy engedelmes legyen.


A szangvinikus típusú egyed az összes közül a legtökéletesebb, mégpedig azért, mert az őt körülvevő környezetből érkező ingerekre helyesen reagál, még akkor is; ha a külső inger szokatlanul erős. Az ilyen kutya rendkívül közvetlen, gyors, rugalmas. Feltételes reflexei hamar kialakíthatók, és könynyen rögzíthetők. Jelzésrendszerei, viselkedése bizalmat fejez ki az idegen személlyel szemben is. Nyugodtan változtatja testhelyzetét, farkcsóválása sohasem támadó jellegű.


A flegmatikus típusú kutya feltételes reflexei lassan alakulnak ki, de viselkedésében állhatatos. A gátlások és a feltételes reflexek lassúak ugyan, de szilárdan megmaradnak. Igen gyakran engedetlen, megbízhatatlan. Nehéz nevelni az ilyen kutyát, vagyis sok esetben kár a fáradságért.


A melankolikus típusú dog viselkedésére jellemző a lassúság és a félénkség. Nem szabad a gyenge típusba sorolnunk minden félénk kutyát! A gyenge, gátlásos egyednél a feltételes reflexek nagyon lassan alakulnak ki, és sohasem lesznek tartósak, még a legegyszerűbb nevelési gyakorlatnál sem. Nehezen viseli el a gyors változást, ezért nyugodt és egyenletes bánásmódra van szüksége. A dogok anyagcsere típusuk miatt számos viselkedési megnyilvánulásban különböznek egymástól. Attól függően, hogy kolerikus, szangvinikus, flegmatikus, melankolikus csoportba tartoznak, a környezeti ingerekre történő reagálásuk más és más. Ez nagymértékben megnehezíti megítélésüket, mivel anyagcsere típusuk jelentősen befolyásolja az emberrel szembeni tulajdonságaikat, képességeiket.

2010. dec. 30. 14:51
 2/19 anonim ***** válasza:
Én a kolerikusra tippelek.
2010. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Azért még kíváncsi vagyok a véleményetekre. :) Tulajdonképpen ti nem rózsaszín szemüvegben látjátok a világot.. :)

2010. dec. 30. 15:34
 4/19 anonim ***** válasza:
Az idegenekkel való viselkedése bizonytalan. Sokat vinni kutyákhoz, emberek közé. Az egy alakalom ovi még semmire nem ad támpontot. Azt is tudomásul kell venned, az idegtípusok nem élesen behatárolhatóak. Olyan kutya talán nincs is, amelyik csak és kizárólag egyfajta típusba besorolható. Általában átmenetek vannak az idegtípusok között.
2010. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bizonytalannak nem mondanám, bár nem is barátkozik. Hagyja magát simizni, de igazából nem foglalkozik senkivel. Ha idegen kölykök szaladnak visítozva felé, akkor is leül mellém és vár, egy bizonytalan kutya inkább elbújna vagy futásnak eredne. :)

Egyébként sokszor járunk emberek közé (majdnem mindennap sétálunk)és kutyákkal is találkozik. :)

A harapdálást nem azért csinálja, mert fél, csak mert játszik. :D velem is így szokott játszani, tudom, hogy nem kéne, de engem nem zavar. :)

2010. dec. 30. 15:55
 6/19 A kérdező kommentje:
kölykökön gyerekeket értek :D
2010. dec. 30. 15:56
 7/19 A kérdező kommentje:
Jah.. és nagyon ugatós. Mindenre ugat, ami mozog. :)
2010. dec. 30. 16:10
 8/19 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem flegmatikus. Egy flegmatikus kutya lassú és érdektelen. Németjuciknál amúgy is ritka.


Szerintem is valahol a kolerikus és a szangvinikus között lehet.

2010. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Akiteki ***** válasza:
Ez a besorolás mire jó?
2010. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi Csakkitti! :D


Akiteki.. engem érdekel szerintem csak. :D

2010. dec. 30. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!