Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

nem szeretem a nagy méretű kutykat inkábba mini kutyákat szeretem!

Szeretem fésülni a hajam ezért szarintem a kutya szőét is szeretemúgy hogy jöhet hosszúszőrű kutya is!

Szoba kutyát szeretnék!

Sokat foglalkoznék vele, ápolnám,oltásokat megami kell mindent megkapmá!

Ha vmit nem írtam le írjátok meg privátba vagy itt hogy mit írjak le!

Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm!:):D =)


2009. jan. 17. 22:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

>>Máltai selyemkutya<<, palotapincsi.

A Yorkikat azóta nem szeretem, hogy 'divatba' jöttek.

Ingyen kapsz kutyát, és nem kell rá semmit áldoznod (ráadásul megmentesz egy életet), ha elmész egy menhelyre. Rengetegen hagyják ott a Yorkikat meg az ilyen kisebb szobakutyákat.

2009. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ja és azt elfelejtettem leírni hogy olyan igazbarát kutyát keresek,amivel nemcsak én foglalkozom hanem ő is foglalkozik velem!

Ő is foglalkozik velem=odajön hozzám, hozzám bújik,mert a barátnőmnek van egy kutyája(Westi keverék)És nem bújik hozzá nem megy oda hozzá!

2009. jan. 17. 23:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre én azt tudom írni, hogyha bújós kutyát akarsz, akkor lányt vegyél, mert nekünk igaz keverékünk van, de lány, és mindig bújik, mindig jön, hogy simogassuk. A fiú kutyáink nem voltak ilyenek.
2009. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

a lány kutya a ragaszkodóbb-ragaszkopdik gazdájához,nekem is van benti kiskutyám,-lány és szinte csak velem van.rajtam alszik el :P , velem alszik,mindig jön hozzám ,tisztára megőrül ha meglát,meg is őrül és meg is örül :P

szereti ha simogatom,puszit adok neki,de puszit kapok én is bőven tőle :D

2009. jan. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De abban kére3m segítségeteket hogy mien fajta kutya illik hozzám??

2009. jan. 18. 01:52
 6/16 anonim válasza:
100%
pedigree honlapján, van olyan teszt, amivel a kutyafajták igényeiből kisakkozhatod, h melyik az a kutyus aki neked való
2009. jan. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem biscon havanesse
2009. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A bichon havanese nagyon jó ötlet!

Igazi szobakutya, kedveskedő, szeretnivaló, első kutyának is kiválóan alkalmas.

Én egy dologra szeretnélek figyelmeztetni a szobakutyákkal kapcsolatban: A szobakutya is KUTYA! Tehát kutyaként kell őt kezelni, nem plüssállatként. Ezen azt értem például, hogy éppúgy kell vinni más kutyák közé, társaságba, mint a nagyobb "kollégáit". Már kiskorában szüksége van rá, hogy megtanulja, hogyan viselkedjen a fajtársai körében.

Ezt csak azért tartottam fontosnak elmondani, mert gyakori hiba a szobakutyáknál, hogy a séták alkalmával egy másik kutya közeledtére ijedten ölbekapják, a kutyi meg persze fentről ugatja a másikat. Ezzel pedig sikerül a kiskutyáknál elérni, hogy fogalma se legyen róla, hogyan kell egy másik kutyával viselkedni, ráadásul mindennél és mindenkinél erősebbnek érzi magát ettől (vagy pont ellenkezőleg: mindenkitől félni fog). Ez pedig jó esélyt ad a balesetekre egy óvatlan pillanatban, amikor egyszer véletlenül nem sikerül őt felkapni és mégis összetalálkozik egy másik kutyával.

Na, nem ragozom tovább, csak arra kérlek, ne hidd, hogy plüssállatot vettél és bánj vele úgy, mint bármelyik kutyával! (ettől persze szeretgetheted sokat, sőt...!)

2009. jan. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 4 kutyával élek együtt 2 fiú ( palotapincsi, foxi keverék )Hát nekem mind a 2 nagyon bújos és játékos! Kifejezetten a keverék kutyám szokott oda bújni hozzám és simizni a hasát!Van 2 lány kutyusom ( kuvasz palota pincsi ) Na ők eszméletlenül ragaszkodóak mindig kell simogatni őket a lány pincsi mindig azt akarja hogy fogjam is simizzem a hasát!Eszméletlenül aranyosak, bár azt mondják a pincsikre,hogy harapos a frászt harapós!=) Különben nem kell a kutyusnak fajtisztának lennie,hogy szobakutyus legyen de ha zavar akkor én inkább mindenképp pincsit mondok!=)

2009. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kínai meztelen tetszene neked. Nem csak szőrtelen verzióban tenyésztik(ahol csak haja,zoknija és farokbojtja van:-D)hanem talpig szőrös kiadásban is.Ők a powder puff kutyák, szőrük akár a selymes haj, olyanok akár egy mini Agán agár.Mindig jóindulatú, ragaszkodó kutyák- sosem agresszívek! És hihetetlenül ragaszkodnak a gazdihoz.A púder ráadásul jóval olcsóbb, mint a szőrtelen; nézd meg az express.hu-n, ott is van egy-két ajándékba elvihető! Jó keresgélést!
2009. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!