Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tescos táppal etetem a...

Ha tescos táppal etetem a kutyámat, kell neki vitamin pluszban? Ha igen, milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

szivike akkor inkább már prémium táp ;)

használd az eszed kicsiszív...tescos táp + vitamin = olyan ár , mintha vennél prémiumtápot..(kb)

;)

2010. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem kutyázok, de szerintem nem csak vitamin, de valami normális kaja is jó lenne mellé a Tescot ismerve. Bocsi, ha hülyeséget mondok :/
2010. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
ha megveszed a vitaminokat dragabban josz ki mintha premium tapot vennel...vehetnel mondjuk dog chow . purina elerheto aron van es elegge jo minosegu tap...v a tescosnal a pedigree is 100x jobb:)
2010. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MME ***** válasza:

Nem jön ki drágábban vitaminokkal, de nem nagyon találtam még olyan vitamint, amely természetes formában tartalmazza őket, több más olyan anyaggal együtt, amely segíti a hatását és a felszívódását.


De ha ilyen olcsó táppal etetsz, akkor ami nagyon fontos, az a főtt tojás, egy kis olaj, és rost (ami pedig a párolt zöldségekben van). Ezekkel kell keverned, így már ezereszer jobb! Illetve néha adhatnál neki egy kis főtt májat is, ez még a legolcsóbb hús, az is jó lenne, ha heti egyszer tudnál egy kis tállal, nagyon jót tenne a kutyádnak.

Így viszont lehet, hogy jobban jársz a táppal.


Amit én adnék:

táp

+ egy egész főtt tojás (ha nagyon nagy a kutyád, akkor én adnék másfelet, kettőt is),

+ egy icike-picike olaj (például kukorica)

+ egy marék párolt zöldség (brokkoli, sárgarépa, ilyesmik, a legjobb, ha fagyasztottat veszel)


Ezzel még mindig olcsón jössz ki, mert egy doboz, azaz 10 darab tojás kerül 350-400 Ft-ba, ez elég mérettől függően 10, vagy 5 napig, az olaj kitart nagyon sokáig, ez is egy ezresből kijön, a fagyasztott zöldség pedig egy zacskóval 400-500 g, szintén jó pár napig kihúzod vele, ez is pár száz forint.

És e mellé még a vitamin, ha Lavet márkájút veszel, akkor az egy 30 kg-os kutyának elég 40 (de lehet, hogy 45 napig is), ez is kb. 800 Ft-ba kerül. Utána érdemes egy vagy két hét szünetet tartani a vitaminnal, és úgy újra kezdeni.


Ez az én ajánlatom, jó lenne, ha ez beleférne még a pénztárcátokba :)

2010. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!