Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől fáj a 10hós németjuhász...

Mitől fáj a 10hós németjuhász kutyám lába?

Figyelt kérdés
Tegnap azt vettem észre, hogy fájlalja a jobb hátsó lábát. Megnéztem neki, semmi sérülés nem látható rajta, és nem is nyüszít ha megnyomom neki. Ugyanúgy fut, egyáltalán nem mutatja, hogy fáj, csak mikor eszik felemeli, meg ha lefekszik is kicsit följebb tartja, és néha elkezdi rángatni fekvés közben. Félek, hogy a diszplázia tünetei, habár nem egyértelműek.
2009. jan. 12. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet növési fájdalom is, nagytestű kutyáknál előfordul. De a diszplázia kizárása/megerősítése miatt röntgeneztesd meg.
2009. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Doki nézze meg sztem de nekem egy közép-schnauzerem van és amíg nőtt volt,h. még sántított is viszont ő állandóan ugrált egyhelyben mint egy kenguru.

Ő csak megerőltette és utána pár nap múlva fokozatosan el is múlt. De ezt többször eljátszotta amíg "gyerek" volt.

2009. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen.Fiatal nagytestű kutyáknál gyakori ez.
2009. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
igen gyakori, de nem kell, hogy így legyen! okozhatja hirtelen növés, ami nagy testünél az izületekre mehet mindenképp ajánlok zöldkagyló és alga kivonatú tápot pl: Happy Dog gr23 vagy Luposan-t, ami egy por állagú táplálék kiegészítő (Fressnapf-ban szerezheted be és segítenek is neked, én is ott dolgozom)
2009. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A dokit én is javaslom, sajnos diszplázia is lehet, de amit írtam azokkal ez is tünetmentessé tehető!!!

üdv

2009. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

fiatal kutyák hirtelen növésénél "normális" lehet a lábfájás, hirtelen leugrás után egy ilyen rándulásos tünet.

elsőre azért inkább doki (röntgen).

másodikra:

lehet kapni állat patikákban kálciumos tablettát, amit még szeretnek és "szedni". nálunk ez vállt be, naponta 1 tabl.

2009. jan. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!