Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lehet beadatni a...

Meddig lehet beadatni a kiskutyának a kötelező oltásokat?

Figyelt kérdés

A szomszéd nőnek a tacskója megellet a nyáron. Az összes kiskutyát szétosztotta kivéve 1et akit megtartott. Kitette az udvarra az anya kutya mellé. Aztán tegnap átjött a szomszéd hogy akarom e kiskutyát? Kb 5 hónapos. Ha nekem nem kell odaadja másnak.

Olyan kis édes, szeretném befogadni, de tudom az állatorvos biztosan leszíd hogy semmije sincsen. Holnap elhozom magamnak a kutyust és viszem is orvoshoz. Chipet kap meg oltást. Ilyenkor még megkapja az oltási programot?


ma 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Az állatorvos nem szid le senkit. Ez nem így működik.

(Az más kérdés, hogy szaporítótól szerezni kutyát nagyon is azt mutatja, hogy nem vagy valami felelős ember, felelős állattartó. Tipikusan az ilyenek, akik szaporítótól hoznak el kutyát, mert olcsó, meg cuki, meg közel van, azok alkalmatlanok állattartásra.)

ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért szidna le az állatorvos?

Elmondod neki, hogyan került hozzád a kutya.

Nyilván azt nem kéri rajtad számon, hogy mit nem tettél, amikor még nem is volt kutyád.

ma 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem fog leszidni az orvos, nem is a tiéd volt a kutya, ne viccelj. Teljes oltási programot nem fog kapni, mert annál 6 hetesen kell megkapja az elsőt. De majd az állatorvos elmondja, mik a lehetőségek.
ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Barmeddig beadja.

Szerintem meg fogja kapni a teljes oltasi sorozatot, az en felnott kutyam is megkapta, amikor orokbefogadtam, pedig o mar tobb eves volt es nem volt egy darab oltasa sem.

ma 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fog leszidni, inkább örül hogy szegény kutyus legalább utólag megkapja az oltásait.


Plusz mivel most kaptad, így nem is tudtad volna elvinni, de akkor se szid le ha végig nálad lett volna.

ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor megkaphatja, kóbor, talált, menhelyre került kutyáknál is szükséges az oltás, akkor is, ha felnőttek, ez nem kor kérdése.

Az állatorvos meg milyen alapon szidna le, eddig nem a te kutyád volt. Amikor megkaptad, felelős módon elvitted - ez ennyi.

ma 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!