Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik etetési mód a legjobb...

Melyik etetési mód a legjobb a kutyusnak?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű 4 hónapos maltipoo kutyusunk. Próbálom a lehető legjobbat adni neki . Mikor elhoztuk a kenelben adott tápot vettük neki mi is. Ez a Gemon mini lazacos táp. Ezt kapta itthon is. De rengeteget kakált tőle. Nem hasmenés, de akár napi 10x is. Úgy hogy keveset evett meg. Elég vékonyka is. Elvittük állatorvoshoz aki meg azt mondta ,hogy inkább nedves konzerv pl Wow márkájú (Ausztriába élünk). Azt valóban imadja a kutyus . A világot megenné belőle. De a száraz meg úgy tudom kell a fogainak. Beszéltem egy magyar állatorvossal is . Szerinte keverjem a kettőt. Szóval eléggé eltérő tanácsokat kapok . Nem tudom melyik a jobb . Vagy valóban jobb keverve a kettő. A száraz tápból jó - e Gemon. Itt Ausztriába abból is a Wow vagy Happy dog verziót javasolják. A kaki rengeteg nálunk és nagyooon nehéz eltalálni. Mennyiségben az összes allatorvos szerint " amennyit megeszik " . Ez nyilván nem segít. Próbáltam neki 3x adni ,de akkor szó szerint egésznap kakilt. Ha tápot eszik magába akkor fogy és nem az igazi az emésztése (kaka folyamatosan, hányás stb) . Nedves konzervet imádná, de magába a foga miatt nem az igazi. Keverve valóban jó?? Milyen arányban érdemes ilyenkor keverni?? Bocsánat az össze-visszasagert, de szeretném a legjobban csinálni. És itt kint több száz eurós allatorvos körök után sem lettem okosabb .

ma 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Gemon tápnak utána nézve, tele van gabonával, elég rossz minőségűnek tűnik. Fura, hogy egy tenyésztő ilyennel etet. Fokozatosan (!) cseréld le jobb minőségűre. (Premiere, Purizon, Carnilove, Brit Premium/Care, Wolf of Wilderness, N&D, Platinum, Real Nature Wilderness, Taste of the Wild, Orijen, Acana stb.) Nedvesből ugyanúgy jobb minőségű kellene. Napi 3x kapjon enni, ebből az alap az mindig a száraztáp legyen, rágnia kell. Keverheted is akár, de jobb külön-külön adni, már a kaki figyelése miatt is. Nameg a méregetés miatt. Mennyiségben a száraz és a nedves kaján is látsz táblázatot, van egy ajánlott mennyiség, amennyit kapnia kell. Jó hülye állatorvosok vannak ott, ha az "amennyit megeszik" szerintük rendben van. Maradj az ajánlottnál, ha fogy, növeldd, ha hízik, csökkentsd az adagját.
ma 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha sok a kaki, nem jó a táp.

Hidegen sajtolt tápokat nézz (pl naturavetal, Ausztriában is lehet rendelni), mert az extrudált tápok, hiába a csili vili marketing szöveg, nem jók.


A mennyiség pedig nem az amennyit megeszik a kutya, hanem az adagolási utmutatót használd, és annak függvényében kell eldönteni, hogy kevesebb kell neki vagy több.

ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A maltipoo egy divat keverék, nyilván nem tenyésztőtől van a kutya, hanem szaporítótól. Szaporítóknál meg nyilván az a lényeges, hogy olcsón kijöjjön a kutya etetése. A Gemon nem egy jó táp. Miért nem premium, gabonamentes táppal etetsz, kérdező?
ma 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!