Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kutyánkkal?

Mi történt a kutyánkkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy középidős (8-9 éves) szuka olasz agár keverék kiskutyánk, és ma egy nem megszokott viselkedés jelentkezett nála.


Valamennyire fajtajellegzetessége, és kezelve is van bizonyos CBD olajokkal, hogy néha egyfajta rohama van. Rég nem volt már neki, utoljára kb. 1 éve. Édesanyám kutyája, az életét adná érte. Nekem nincs a kutyával szoros kapcsolatom, viszont látom Édesanyámat aggódni érte engem is nyugtalanná, szomorúvá tesz.


Szóval érdemes tudni, hogy az említett háziállat elég hiperaktív, nem túl eszes, viszont annál inkább empatikus (Édesanyám szavaival) és folyamatosan Édesanyámmal alszik, nagyon szeretik egymást. Egyébként folyamatosan láb alatt van, szóval izgága az alapvető viselkedése. Ma viszont gyakorlatilag egész nap nem ivott, nem evett, Édesanyám nagynehezen kézből adott neki néhány darab párizsit, és minimális folyadékot, de nem igazán akarja elfogadni. Egész nap feküdt a helyén, nem is akart felkelni, mintha lázas is lenne.


Háttérként érdemes tudni, hogy rengeteg tragédia történt az elmúlt 1 évben a családunkban, meg vagyunk zuhanva. Ha az empátiát vesszük alapul, és olvastam is ilyesmit, hogy a kutyák képesek felvenni a gazdájuk lelkiállapotát, és depresszióba esni ennek hatására. Lehet-e ez a kiváltó ok? Valamint néhány hónapos kora óta van nálunk, azóta egyszer egy ideiglenes költözés volt, később azonban visszatértünk a jelenlegi lakásunkba, ahol 5 év után változtattunk valamit tegnap: Édesapám kicserélte a régi rozoga 80-as évekbeli fa bejárati ajtót egy modern múanyag ajtóra. Apám tegnap egész nap ezen dolgozott, mert túl nagy volt az ajtó, falaz is kellett bontani, stb (ő ilyen ezermester, mindent megold maga)... Mióta az új ajtó bekerült, azóta érződött a kutyán, hogy valami átkattant, nem stimmel. Közrejátszhat-e ez? Tudni érdemes még, hogy a háztartásunkban él még egy kistestű kutya, aki egy 9-10 éves szuka törpeuszkár, rá nem volt hatással semmi, remekül vagy köszöni, továbbá egy 5 éves kinti-benti kandúr cica (ő az én szívem csücske), rá szintén semmi hatást nem gyakorolt látszólag a változás. Az állatok kezdettől fogva megvoltak egymással, sosem civakodtak (max kaján, de azt nem is adunk nekik úgy, hogy össze tudjanak rajta veszni).


Szóval, jól elhúztam, de a kérdésem tehát, hogy mi lehet a baja az olasz agár keverék kiskutyának? Édesanyám mellette ül a padlón, nagyon aggódik érte. Ismerem, tudom, hogyha baja lesz a kutyának, akkor lelkileg teljesen a földre kerül. Ötletek? Tippek? Tanácsok? Segíteni szeretnék!


Köszönöm előre is!



ma 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy állat nem eszik, nem iszik, és egész nap csak fekszik, az nem szokott jót jelenteni. Pláne, ha "mintha lázas is lenne."

Irány az orvos.

Addig is figyeljetek arra, hogy víz - akár fecskendővel, apránként - kerüljön a szervezetébe.

ma 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. Hogy lehet egyáltalán ilyet írni??? Baromi kedves vagy... tényleg... pipáid száma tükrözi személyedet...


Kedves 2-es!

Köszi! Egyértelmű az orvos, már leterveztük, csak holnap 17-19 között rendel, úgyhogy amint tudjuk visszük.

ma 01:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ahogy tudod vidd el orvoshoz.

ultrahang+verkep!!!

ma 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kepzelodsz egy picit, sok a rizsa :D

A kutya beteg, majd az orvos megmondja, hogy mi baja.

ma 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. A kutya beteg. Az a baja. Vidd orvoshoz!
ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felhívtuk az orvost, hogy hamarabb tudjon fogadni (jó ismerősünk). Azt mondta megfázhatott. Kapott 2 injekciót, egy antibiotikumot és egy fájdalomcsillapítót. Nincs különösebb belsődleges problémája. Szerdán vár vissza a doktor, amennyiben nem láball ki a helyzetből.
ma 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Vao! Teljesen kivizsgálta ilyen hamar? Volt labor,minden? Azta..
ma 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!