Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutyám 8 hónapos...

Németjuhász kutyám 8 hónapos elmúlt, az egyik füle hegyesen áll a másik pedig nem, le van lankadva. Szerintetek van még esély rá hogy a másik is áljon? Premil super premimum kutyatáppal etetem. Előtte pedig N&D kutyatápot kapott.

Figyelt kérdés

szept. 13. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem van esély rá. Tojás héját szárítsd ki és daráld porrá, azt keverd az ételébe. Legjobb sütőben kiszárítani, mert akkor a hőtől a baktériumok is (ha vannak) elpusztulnak. De konzultálhatsz is állatorvossal, hogy milyen kálcumkészítményt javasol.

Nekem skót juhászom volt, annak meg nem szabad, hogy felálljon a füle. De angolkóros volt szegény, kapott D vitamint meg kálciumot, erre fel is állt a füle.

szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenek mikor picik, fél fülük kajla , helyrejön
szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Keverj nyers tojást az ételébe
szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel. Ha lehetséges, érdeklődj utána az alomtestvéreknek. Előfordul hibás fülállás néha.

Van a németjuhász tenyésztőknél úgynevezett fülszivacs. Ez egy méretre vágott szivacsszerű anyag, ami bőrbarát és beleragasztják a fülbe, hogy megerősödjenek a fület tartó izmok. Igaz, leginkább már 5-6 hónaposan kezdik használni. Mellé még szoktak nyers marhacupákot adni, hogy sokat rágjanak.

Sajnos sokszor a tenyésztők az így felállított füllel örökíthetik a hibás fültartást, ami néha megjelenik az alomban.

Próbálkozhatsz még jó minőségű zöldkagylós termékkel és cápaporccal is.


Ha teljesen fekszik a fül, kicsi az esély felállítani. De mindig van kivétel.

szept. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!