Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy keverék kutyának miért...

Egy keverék kutyának miért hiányzik a farka?

Figyelt kérdés

Így hoztam el pár hetesen. Ha szándékosan vágják le miért teszik?

Nem hiányzik teljesen csak kicsi, mint a nagyujjam olyan hosszú


szept. 10. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem egy talált kutyám van, neki egyáltalán nincs. Alig volt kéthónapos (az állatorvos szerint), mikor hozzám került, neki már akkor sem volt. Semmi nyoma nem volt, hogy lett volna valaha is. Szerintem így született. Azért várom a válaszokat, hátha valaki tudja.
szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem biztos, hogy ember volt. Akár másik kutya, patkány is leharaphatta, becsípődhetett valahova, de az is lehet, hogy eleve ilyen mutációval született.
szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Milyen keverék? A francia, illetve az angol buldogoknak például alapvetően kicsi farkuk van. Ha van benne ilyen fajta simán örökölhette is ezt a jelleget.
szept. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rosszlovas ***** válasza:
90%

Nem minden kutyának van gyárilag.

Pl. spániel is egy alomban is lehet rövid és rendes, hosszú farkú is!

Én rövid farkát választottam, mert jobban tetszik, de voltak hosszú farkú alomtestvérek is

szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Valószínű, hogy így született.


Régen sok fajtának vágták és ezért nem szedték ki a született farkatlanokat sem, amik random génmutáció eredményei és elég jól örökítik ezt a tulajdonságukat.

szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Nagyapám pásztor volt, és gyerekkoromban elég sok pásztorkutya kölyköt láttam, amelyek rövid farokkal születtek.

Viszont az is a történet része, hogy akkoriban a hosszú farokkal született kölyköknek is sokszor levágták a farkát 1-2 napos korában, és az néhány nap után szinte nyomtalanul begyógyult.

Fajtától függő volt, hogy csonkították-e a kutya farkát, fülét.

A fülcsonkítás nagyobb trauma lehetett, azt már 6-8 hetes korban végezték néhány fajtánál, pl doberman.

Az ilyen jellegű beavatkozás Magyarországon már tiltott, nincs is divatban már a doberman sem, de pl egy rottweiler is furcsa látvány hosszú farokkal.

A faroklevágásoknak megvolt az oka, pl egy vadászkutya, terelő kutya rövid farokkal kevésbé volt kitéve sérüléseknek munka közben

szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is nagyapám juhász volt, mudi kutyái voltak, és a mudi is gyakorta csonka farkú vagy egészen farok nélküli.

A juhászok többre is tartották a farok nélküli "változatot"!

szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!