Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjunk neki enni?

Mit adjunk neki enni?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kutyánk, már egy ideje nem igazán akarja megenni a tápot. Utána adtam neki csirkelábat, és utána elkezdte enni a tápot is. Úgy gondoltam , már valószínű nem jó neki, hogy csak tápot kap, egyik nap adtam neki egy csirkenyakat, de másnap fehér volt a széklete, nem is adtam neki többet. De a tápot csak nem úgy eszi, eszik belőle de csak pár szemet.

Vettünk neki alutasakos kaját, picit kapott 1 nap belőle, de azóta fosik. Sz9val azt se fogok neki adni.

Fogjuk vinni orvoshoz, de az még 1 hét.

Ehesnek éhes, mert a tápot kívül bármit megenne. És ugye meg is ette, tehát az étvágya jó.

A foga nem fáj, mert szeret rágcsálni, fogtisztítot is szépen elragcsálja.

Azt olvastam a kizárólag tapos etetés nem a legjobb, csak inkább azt adjon a gazdi, ha az arányokat nem tudja eltalalni.

Esetleg ha nektek van már bevált recept, arány, azt megköszönnem.


Kis testű kutya, 3-4 kg körül van.



#Kutya, etetése
szept. 8. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Esetleg nem próbáltad valamivel felhígitani a tápot? Hús szafttal, tejjel vagy forró vízzel?
szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

60% hús 20% rizs/tészta 20% zöldség összefőzve.

Kéthetente egyszer lehet neki 1 csirkemájat adni és heti egyszer 1-2 db főtt tojást.

Kiegészítők pl lenmagolaj és zöldkagylópor kúraszerűen, évi 2*2 hónapig.

szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Alutasakost ne magában add, az olyan, mintha te magában ennéd a pörköltet, tedd rá a száraztápra, keverd el neki.
szept. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Semmi baj nincs a kizárólag táppal etetéssel. Rengeteg fajta táp van, lehet, hogy ez most neki pont nem ízlik. pl a Platinum tápját jutifalatnak is szívesen eszik a kutyáim és mások kutyái is.

Ne hagyd válogatni, rakd le elé, ha otthagyja, 10 perc múlva tedd el és x óra múlva megint kaphat rá esélyt, hogy megegye és semmi más kaját ne kapjon. Két napon belül a kutyák nagy többsége elkezd enni.

Lehet hozzá keverni kicsi konzervet vagy főtt szín húst (csontot ne adj), de akkor se hagyd válogatni, ha nem akarod hosszú távon szivatni magad.

szept. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

"kizárólag tapos etetés nem a legjobb" Ez hülyeség.

A kutyád azért nem eszi meg a tápot, mert vagy szar minőséget adsz neki, vagy tudja, hogy ha nem eszi meg, akkor kap mást helyette. Ennyire egyszerű. A kutyák ösztönlények, ha éhes, megeszi a rozsdás vasat is.

szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2 es,így kiprobalom.

5, elég jó minőségű tápot kap, az orvos is azt mondta ez tökéletes.


Úgy vagyok az etetésével, hogy ha jobban esne neki mást enni a tápon kívül, akkor miért ne. Nem fogom tőle megvonni, csak azért mert kutya, és mi az hogy nem eszi meg a tápot alapon. Ő is élőlény, az ember is ehet egész életében zabkasat, tele csepegtetve vitaminnal, meg etelkiegeszitokkel, de azért csak nem olyan jó, mintha változatosan enne.

Valahogy így vagyok ezzel a kizárólag tapos etetessel, hogy ez szerintem egyáltalán nem természetes. Ettől függetlenül ha valaki így eteti a kutyáját, nem oltom le. Neki más a meggyőződése.

Ösztön ide meg ösztön oda, nem spórolni akarok a kutyán, időt mrg erőt, ha nem, hogy ő is ehessen finomat.

Az ember is megissza a sajat pisijét, ha már nagyon szomjas, de könyörgöm, ha nem vagy rákényszerítve, elmebetegség, így élni.

szept. 10. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!