Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyára mennyire van...

Egy kiskutyára mennyire van hatással, az hogy milyen mentalitású kutyák mellett nő fel?

Figyelt kérdés

Nyilván az emberen múlik a legtöbb hogy milyen lesz, ezt nem kell leírni, tisztában vagyok vele.

Jelenleg 3 kutyánk van, egy palotapincsi (14) egy tacskó (5) és egy staffordshire (10)

A pincsi "agresszív" kötekedős, de méreteiből adódóan nem jelent veszélyt, és tisztában van az adottságaival, de azért szokott próbálkozni a nagyobb kutyáknál még a kora ellenére is.

A tacskó teljes mértékben alárendeli magát, de a pincsivel együtt nőtt fel, ezért átvett tőle egy-két rossz szokást.

A staffi pedig 2 éve van velünk, nagyon jó idegrendszerrel, békés, szeret mindent és mindenkit, kivéve ha bekóstolják, azt nem hagyja. (de pl. a pincsit még nem bántotta csak fellökte, meg rámorgott amikor az próbált vele keménykedni - kétszer volt ilyen 2 év alatt)


Szeretnénk majd egy kölyök staffordshire kutyát, és mivel akármit is gondol a pincsi, hármuk között ő áll a rangsor elején, így egy új kutya is benne fogja meglátni a mentort.

Annak nagyon örülnék, ha ezt a mentalitást tanulgatná.

Tudom, hogy ez függ majd a kiskutya személyiségétől is, meg tőlem/tőlünk is, de mivel délelőtt egyedül vannak a kutyák itthon, biztos hogy egy kiskutya személyiségére hatással lesz az,hogy a fajtársaitól mit lát.

Legalább is én ezt gonodolom.


Javítsatok ki ha tévedek, rosszul gondolok valamit.

Természetesen tanácsokat is szívesen olvasok amennyiben nem kioktató, és normális stílusban íródik.


szept. 5. 15:29
 1/1 A kérdező kommentje:

Lemaradt: a 4 kutya soknak tűnhet, de a pincsi a szüleim kutyája, csak közös a ház udvara ezért vannak kapcsolatban.

Tehát nekünk csak 3 lesz (de egyébként már volt 4 is egyszerre)

A pincsi azért ilyen mert nem foglalkoztunk a nevelésével, hisz gondoltuk úgysem árt senkinek ekkora mérettel. Ez így igaz is, de azért utólag belátva jobb lett volna vele is foglalkozni anno, hogy ne legyen ilyen kis görcs.

Természetesen egy staffordshire már nem játék, mint az előzővel, úgy vele is foglalkozunk. Nem vagyok szaképzett kutyatréner, maximum olvasok a témában és ésszerű döntések mentén próbálom a kutyáimat nevelni, szerencsére több, de néha kevesebb sikerrel.

szept. 5. 15:32

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!