Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mikor történik a...

Hogyan és mikor történik a pároztatás?

Figyelt kérdés

Mielott valaki azt hinné: nem, nem vagyok szaporító se tenyésztő:) Gazdi leszek remélhetőleg Januárba. Lefoglaltuk a kiskutyát a tenyésztőtől, és azt mondta,hogy most Szeptemberbe fog pároztatni. Kiváncsi vagyok, hogy egy tenyésztőnél hogyan zajlik ez az időszak. Felesleges izguli, hogy bármi baj történik a pároztatás közben? Mikor derül ki, hogy vemhes a kutya? Szerintem még nem volt pároztatás, mert szerintem még nem tüzel a kutya, még csak most lett szeptember, szóval ha jól tudom, 10-15 között pároztathat. ezt jól gondolom? Bocsánat ha tul sok a kérdés, csak nagyon felkészülök a kutyusra, és nagyon várom már:)


köszönöm ha elolvastad:))



szept. 2. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Majd elmondjak neked a GYK ugyeletes ivartalanitoi, hogy jobb lenne a kutyanak, ha ivartalanitjak, mint hogy akar csak egyszer is vemhes legyen.
szept. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

A rendben lévő hormonháztartású, egészséges, felnőtt kutya kb fél évente tüzel, és ha a gazdája tudja, hogy mikor volt ez előző tüzelési időszaka, kb azt is tudja, mikor várható a következő.

Így tud előre tervezni, ami nem azt jelenti, hogy minden tüzeléskor be is fedeztetik a szukát, csak a tervezhetőséghez fontos támpont.

Laborvizsgálatokkal lehet pontosítani a dátumot, annak akkor van jelentősége, ha a fedeztetés egy távolban élő kannal történik.

Neked, mint leendő gazdinak ezzel nem kell most foglalkoznod, izgulni meg pláne fölösleges.

A kutya is élőlény, ezért nem lehet tuti biztosan előre mindent betervezni, de azért többé-kevésbé a tüzelési időket tudja a gazdi is.

szept. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

A tüzelés kb 7. napjától néznek hormonszintet a kutyánál és ha megfelelő, elindulnak fedeztetni. Mivel normál esetben a nemi betegségekre oltottak a kutyák (mint herpesz), így nem kapnak el egymástól fertőzést. És mivel normál esetben értenek ehhez a tenyésztők, így nem történik baleset sem.

1 hónapos vemhes kutyánál lehet uh-val (vagy röntgennel) megállapítani a vemhességet.

szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mégis milyen baj történne pároztatás közben? Maximum ha fizikailag nem tudják megoldani a kutyák, akkor mesterséges megtermékenyítéshez folyamodnak, ami távol élő kan esetében amúgy is egyre elterjedtebb eljárás, mintsem a szukát utaztatnák kilométereken át. De ezt neked kell megérdeklődni a tenyésztőtől, hogy ki lesz az apakutya a terv szerint.

Néha olyan is előfordul, hogy az utolsó pillanatban mégis más kant fognak fedezésre választani, de a te szempontodból ez sem minősül bajnak.


"m még nem volt pároztatás, mert szerintem még nem tüzel a kutya, még csak most lett szeptember, szóval ha jól tudom, 10-15 között pároztathat. " Ezt nem tudom értelmezni, mi van 10-15 között? Ha még nem tüzel a kutya, akkor először meg kell várni, hogy tüzeljen, aztán pedig azt az időpontot, amikor már úgymond, felveszi a kant, természetes pároztatás esetén sok tenyésztő ez alapján határozza meg a fedeztetés idejét, és ezt kiismerte már felnőtt, nem először tüzelő szuka esetén. De sok esetben hormonszint méréssel állapítják meg a legoptimálisabb időpontot, mesterséges megtermékenyítés esetén is ez alapján szoktak dönteni a beavatkozásról (ami lényegében annyi, hogy a máshol levett, lefagyasztottan tárolt spermát felengedés és vizsgálat után befecskendezik a szuka ivari útjaiba, tehát nem jár altatással vagy más nagyobb beavatkozással).

szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!