Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát bérelni?

Amadan kérdése:

Lehet kutyát bérelni?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam hogy szerzek egy kutyát, viszont előtte ki szeretném próbálni milyen is valójában tartani egyet. Van valahol olyan lehetőség ahol pár napra "kibérelhetnék" egy kutyát?

aug. 26. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Néhány menhelynél van ilyen opció, illetve jelentkezhetsz ideiglenes gazdinak is
aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Én nagyon szívesen felajánlanám, kutyakajával együtt, ha vigyáznál rájuk 1-2 napig, hogy elmehessek úszni egyet nyugodtan a Balcsiban. Kettő is van, ezért csak együtt lehet. Jó lenne kimenni külföldre is egy-két hónapra, összeszedni egy kis pénzt, de nem tudom hova rakni őket arra az időre. Sajnos minden rokonom elhunyt, nincs ismerős sem. Nagy felelősség egy kutya. Pláne kettő! Viszont nekem ők olyanok mint a gyerekek, soha nem válnék meg tőlük a saját dolgaim miatt, de jó lenne, ha nem egyedül lennék két kutyára az tuti. :D Vannak ilyen oldalak, mint pl.: dog sitting, house sitting, ilyenkor általában fizetnek is néha még azért, hogy vigyázol rájuk.
aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Versenyzővagyok ***** válasza:
18%
Neeeem
aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Kettes vagyok, belegondolva a hideg is kiráz, hogy idegen vigyázna a kutyámra, akár egy-két órára is. Ideiglenes gazdiknak úgy tudom nézik azt is, hogy panelben vagy kertes házban lakik az illető, és hát előtte nekik is meg kell ismerniük téged, és ez alapján mérlegelnek.
aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Nézd meg a filmet, hogy


Kölcsön gyerek visszajár


A lényeg, hogy az intézetben kitalálja a tag, hogy gyerekbérlés szolgáltatást csinál, hogy a leendő szülők vagy örökbefogadó párok kipróbálhassák milyen ha van gyerek.


Aztán visszaviszik a "bérelt" gyereküket. Majd utána konkrétan ők hiányoznak neki, nem az hogy legyen saját gyerekük.


Ma most kutya esetén is előfordulhat, hogy kialakul a kötődés és azt a kutyát akarod majd.

aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok menhely keres ideiglenes befogadókat mert nekik már nincs helyük szóval ezt érdemes megnézned vagy esetleg tényleg akár ilyen kutya szitterkedést vállalnod ha bírod
aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Pár napos "bérléssel" nem lehet kitapasztalni a kutyával élést.
aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet hívják úgy, hogy foster.


Legalábbis külföldön van ilyen, menhelyek ahol nincs elég hely, munkás stb, hogy minden állatot ellássanak. Így kellenek emberek akik átmeneti szállást és olyan ellátást adnak állatoknak, ami a menhelyen nem lehetséges, pl pipettával etetik kutyát, pórázhoz szoktatják, speciális diétákat, cukorbetegséget, karanténes betegségeket látnak el.

Ilyeneknél van foster fail, azaz amikor az átmeneti gazdi úgy dönt hogy örökbe fogadja éd megtartja a kutyust, és ilyenkor a menhely már nem keres gazdit neki.


Olyan is van, hogy ha a kutyus eredeti gazdája hajléktalan lett, kórházba került, háztartásbeli erőszak elől menekül, és átmenetileg nem tudja ellátni a kutyát. Ilyenek is keresnek valakit, aki csak arra az x hétre átveszi a kutyust.

aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Ja és egy ilyen foster programhoz általában magasabb követelményeknek kell megfelelni, mint egy átlag örökbefogadásnál.


Mondjuk egy lakástüzet túlélt kutya mind fizikai mind lelki sebekkel rendelkezik, és ezt az agressziót, stresszt, orvosi utasításokat tudnod kell kezelni.



Amennyiben ez neked sok, esetleg keress egy kutyasétáltaló melót.

Pl lakótelepen tegyél ki hirdetéseket, hogy kutyasétáltaltást vállasz x ezer forintért.

Sok idősebb vagy fogyatékos ember van, akik nem tudják a kutya igényeit ellátni, és mondjuk a heti 2× három órára elviszed a kutyát azért fiztetnének. De itt se biztos, hogy jólnevelt, tündéri kutyusok lesznek, de talán kicsit kevésbé meredek a dolog.

aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobbat tudok: vannak akik fizetnek érte, hogy vigyázz a kutyájukra.
aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!