Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ebben az esetben?

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Az egyik nénjém kb 3 éve kapott egy kiskutyát a szomszédjától (falun laknak, megszült a szomszéd kutyája és ajándékozott egyet a nénjémnek). Ez a kutya nőstény, nénjém nem ivartalanította, így 1 évvel ezelőtt ez az ajándék kutya is vemhes lett, ha jól tudom kb 5-6 kiskutyát szült. A sok kiskutyából egyet "hagyott meg", a többitől megszabadultak, szerintem nénjém férje megölte őket, fogalmam sincs hogyan, nem is akarok rá gondolni, de tudom, hogy képesek ilyesmire, hisz a kismacskákkal is ugyanezt csinálták amikor kicsi voltam, mindig vemhesek voltak a macskái, aztán a 3-5 kismacskából másnapra mindig csak egyetlen egy volt, a többi "eltűnt". Visszatérve a kutyához, az egy meghagyott kiskutya idén 1 éves lett (ez fiú kutya). Természetesen ez sincs ivartalanítva, de a legrosszabb, hogy még egyszer sem kapott oltásokat sem amióta megszületett, az anya kutya talán egyszer volt beoltva, de már azt sem oltották, mert nénjém nem akar se oltásra, se ivartalanításra költeni (ők elég szegényes körülmények között élnek, de szerintem akkor nem kellene állatot tartania, ha nem tudja normálisan ellátni/nevelni őket). Főleg a fiú kutya nagyon neveletlen, régebben mindig csak ugráltak mindenre és mindenkire, és mivel a fiú kutya sokkal nagyobb mint az anyja, konkrétan átugrik a kerítésen ki az utcára (saját szememmel láttam, hogy átugrik a kerítésen a kutya, úgy mint egy macska). Többször rászaladt járókelőkre, biciklisekre, meg is haraphatta volna az embereket, és ki tudja milyen betegségeik lehetnek, mivel semmilyen oltásuk, se chipjük nincsen. A legutóbb, amikor ott jártam, láttam, hogy a fiú kutya láncra van kötve az udvaron. Nénjém mondta, hogy akkor kb 2 hete már, hogy meg van kötve, mivel folyton kiugrik a kerítésen az utcára, megtámad mindenkit, és nem akarja, hogy őt büntessék meg, ha esetleg megharap valakit. Persze mondtam neki, hogy amúgy már illegális láncon tartani a kutyát, és pont amiatt is megbüntethetik, ha valaki észreveszi, és feljelenti őket. Azt mondta, hogy tudja, de "mást nem tud csinálni". Szóval most ott van nekik ez a 2 beoltatlan kutya, az egyik láncra verve... emlékszem, hogy évekkel ezelőtt valahonnan szereztek egy szép fekete németjuhászt, amit szintén egy fához láncra verve tartottak, ráadásul nyakörv nélkül, tehát a lánc egyik vége a kutya nyakára volt tekerve, a másik vége a fának törzséhez, és a lánc véresre dörzsölte a kutya nyakát, folyton sebes volt neki, a legyek köpték folyton a nyakát, a fülét, szegény nagyon rossz szagú is volt, de nem tudtam mit tenni, mert akkor még kicsi voltam (általános iskolás). Utána sokáig nem volt kutyájuk, most lett nekik ez a lány kutya + annak a fia. Mondtam nénjémnek, hogy nagyon nem kellett volna neki elfogadnia a kutyát a szomszédtól, mondja, hogy ő is megbánta, hogy elhozta, mert nem tudja etetni se őket, se kifizetni az oltást, ivartalanításról meg csak tévében hallott, azt se tudja mi az. A férje egy rossz alkoholista, állatkínzó, ő az aki megszabadul a "nem kívánt" alomtól, szidja, rúgdossa a kutyákat, macskákat stb... Én mit tehetek ebben az esetben? Mert amúgy nénjémék már öregek, 70+ évesek. Valahova bejelenteni, hogy vigyék el tőlük a kutyákat? Én anyagilag nem tudok segíteni, csak kajával, mivel tanulok, mellette diákmunkázom, de abból a szállásomat kell fizetnem.

aug. 24. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentés esetleg. Az állatvédők nem hivatalos szerv, nem sokat tudnak csinálni. Maximum kimennek és határozottan elveszik a kutyá(ka)t, fajtamentők is így szoktak tudtommal.


Továbbá bejelentés, oltatni kötelező, láncra verve tartani meg tilos.

aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nénjémnek kár élnie is ennyi ésszel és intelligenciával. Persze szavazati joga neki is van, meg az egész családnak... Gratulálok az egész család eszéhez és gerincéhez.
aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Helyi jegyző, rendőrség, helyi állatvédők. Elvenni tőlük, de azonnal mindkettőt.
aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!