Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kezelni a szeperác...

Hogyan kell kezelni a szeperációs szorongást 4-6 hónapos kutyánál?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy annak lehet-e ezt már nevezni, de múltkor kinthagytam a bolt előtt testvéremmel, és mind a 15 percet végigugatta, amíg bent voltam a boltban.

Most kapcsolt az agyam, hogy hát ez nem lesz így jó, így tanácsokat kérnék, hogy kezdjem el.

Bezárom a szobába, és ha csöndbe marad kijöhet? De képes lenne 2 óráig visítani és ugatni.

Körülmények: home office-ban vagyok, ergo sose volt egyedül szinte, csak amikor boltba mentem, minden máshova jött eddig velem.

Családi házban vagyok, úgyhogy azért több lehetőségem van, mint aki társasházban lakik.

A cikkek amiket olvastam, nemigen voltak segítségemre, azért remélem, hogy itt valaki el tud látni tanácsokkal.



#kölyökkutya #szeperációs szorongás
aug. 22. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A szepának az oka általánosságban, hogy a kutya túl van tutujgatva és egy percre sincs egyedül hagyva. Ennek az ellenkezőjét kell fokozatosan felépíteni benne. Nem bezárni kell a szobába, hanem fokozatosan kevesebbet otthon lenni, hogy megtanuljon egyedül is ellenni, ne álljon neki szorongani, ha nincs vele senki. Haza érkezéskor, vagy mikor elindulsz valahova, soha ne cirógasd túl. Természetesnek kell lennie, hogy ki-be kell járnod, a kutyának (és neked is) meg kell tanulnia higgadtan kezelni a külön levést.
aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A lényeg a fokozatosság.

Hagyd magára többször 5 percig. Visszatéréskor (ha jól viselkedett), akkor dícsérd meg és jutalmazd. Ha ez már jól megy, mehet 10-15-20 stb. percekkel.

Majd megszokja.. És te is! 😜


Kitartást nektek!

aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Érdemes egy szobakennelt is beszerezni
aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Milyen fajta? Honnan van? Szapis? Bizonyos fajtak hajlamosabbak a szepára, ill szaporitott fajtajellegu occokeverekeknel gyakoribb, mivel idegrendszerileg fosok es a korai elvalasztas miatt is konnyebben elofordul a szepa.


Ha tk-s kerdezd a tenyesztot, ha orokbefogadott akkor a menhelyet.

aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A "csak úgy" be /elzárás neki büntetés, azért is hisztizik. Fokozatosság a lényeg, ahogy írják.
aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rakj le egy pokrócot a földre és érd el, hogy a kutya a pokrócon maradjon bármiféle fizikai akadály nélkül. Fokozatosan növeld a távolságot a pokróctól először dolgozz úgy a szoba másik felében, hogy a kutya ott marad, aztán menj ki a szobából és szintén érd el, hogy maradjon a pokrócon. Az elején használhatsz jutit, de én gyorsan el szoktam hagyni, mert ez nem trükk, hanem szabály. Az a lényeg, hogy rájöjjön, hogy nem azért nem mehet veled, mert fizikailag valami akadályozza, hanem mert te nem szeretnéd, ha veled menne.

Közterületen is gyakoroljátok így a helyben maradást és mikor bemész a boltba, nem fog pánikolni, hogy valami visszatartja, mert tiszta lesz neki, hogy most feladat van, a póráz meg szinte, mint egy dísz lesz odakötve az oszlophoz.

aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szobakennel.
aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!