Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben is lehet a...

Ilyen esetben is lehet a kiskutya teljes értékű családtag?

Figyelt kérdés

A férjem úgy döntött, hogy a születésnapomra kapok egy munkakölyköt akire már rég vágyom,de csak kint tarthatom kennelben,mert hát albérletben vagyunk és nagy kutyus lesz. (Nem engedi a tulajdonos bent,nyilván el is fogadom a döntését)

Az lenne a kérdésem,hogy ha kennelben/kertben van akkor ugyanolyan jó családi kutya lehet belőle?

A sok foglalkozas egyértelmű, azért is írtam,hogy "munkakutya" lesz.

Csak az nyugtat,hogy németjuhász talán nem is érezné magát annyira jól bent,csak itt ahol lakunk nagyon hideg van télen..

Van esetleg tippetek, hogy miket tegyek be a kennelbe neki ami védi majd őt mindentől?

Nyilván kell szigetelés a házikóra + szalmázzak be?

Mit tehetek még ,hogy a lehető legjobb legyen neki itt a kennel?


aug. 18. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Kutya, alapban kint van a helye!
aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kürtőskalácska ***** válasza:
100%
Télen inkább az a fontos hogy száraz legyen mint meleg mert ha valami nedves az nagyon el tudja szívni a hőt egy száraz kenelbe meg köszöni szépen a szőre felmelegíti rádásul szélvédett helyen van ami megtartja a hőt.
aug. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem lenne kint a helye ha rajtam múlna,de sajnos alkalmazkodnom kell.

Saját házban természetesen bent lenne.

A tenyésztő akitől hozzuk szintén kint tartja őket,de nem tudom,hogy hol,kennelben vagy van külön épület esetleg.

Neki most kennelt és kutyaházat tudunk biztosítani.

Szárazon fogom tartani az biztos,de akkor jól gondolom,hogy ezt szalmával tudom elérni? Vagy van más amit tehetek alá?

Nyilván gondolom kutyafekhely nem jó,mert bemegy vizes lábbal és már annyi is ,tiszta víz lesz.

aug. 18. 09:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én németjuhászom anno rohadtul igényelte a társaságot és nagyon nem tett volna jót neki, ha kirakom egy kennelbe.

De albérletbe nem kell kutya! Ugatni fog, zavarja a szomszédokat, akik szólnak a tulajnak, az meg majd közli, hogy tüntesd el, mert a kertben sem tarthatod. Vagy beteg lesz, bármi miatt műteni kell és mondjuk 2-4 hétig bent kell tartani, akkor is kihajítod a kertbe? Gondolkozz kicsit felelősebben!

aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szomszédaink alapvetően nincsenek,csak több telekkel arrébb,ahol szintén van kutya.

Nem szeretném kihajítani sehova sem,a lehető legtöbb szeretettel és kényelemmel fogom elárasztani. Tizenéves korom óta vártam rá, azóta lassan 30 éves vagyok.

Ha műteni kell bármi miatt vagy beteg lesz akkor van szobakennel ahol addig is megoldom egyeztetve a tulajdonossal.

Ő csak a rongálástól fél amit remélem ha látja, hogy mennyire okos pár hónap múlva akkor enyhülni fog benne a félelem ettől.

Nem kidobva lesz. Egész nap itthon vagyok,lassan iskolás kislányom van,amíg bent van addig gyakorlatilag minden időmet neki tudom szentelni és nyilván a lányommal is tudunk és fogunk vele közösen foglalkozni,sétálni,sulizni,tréningezni

aug. 18. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell kennelben tartani? Miért nem jó a kertben?


Amúgy persze túléli, de nyilván minél többet lehetnek a gazda mellett annál jobban érzik magukat szóval szerintem nem a legideálisabb. A legjobb a kinti benti tartás. Nincs bezarva a lakásba, de ha igénye van rá akár fizikai akár lelki akkor ott lehet melletted.


Amúgy meg albérletbe rohadt rizikós kutyát vállalni. Ha a tulaj valamiért úgy dönt hogy mennetek kell és nem találsz kutyás albérletet (mert nem nagyon van) akkor leadod menhelyre?


Válaszolva a kérdésre, egy szigetelt kutyahaz szalmával kibélelve elég neki. Esetleg hőfüggönyt tehetsz a ház ajtajara.

aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kennel csak alvásra,pihenésre lesz,illetve ha esetleg olyan helyre megyünk ahova nem vihetem magammal. A kerítés most lesz megcsinálva a tél előtt rendesen,akkor már annyit lehet kint amennyit akar.

A tulajdonos egyébként jó barátunk, soha nem tenne ki,mondta,hogy addig maradunk ameddig szeretnénk,nem tervezi eladni a házat,neki is van sajátja.

Soha nem adtam menhelyre kutyát és nem is fogok,nekem az elfogadhatatlan..

Néha majd úgyis becsempészem egy kicsit amikor alkalmam lesz rá :)

Meg remélem,hogy oldódik egy kicsit ha látja majd,hogy miket tud,mennyire okos... hátha megengedi hogy legalább télen bejárhasson.

aug. 18. 13:42
 8/9 kürtőskalácska ***** válasza:

Szalma azért nem a legideálisabb mert a kutyától vizes lesz és penészes lehet az csak akkor jó ha cseréled.


Viszont ilyen " hőviszaverős anyag" a kutya bejáratához jó lenne mert így ott is kevésbé szökik ki a meleg.

aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Albérlet és a tulaj nem nézi jó szemmel a kutyát. Nincs még rendes kerítés sem. Miért kell kutya? Legyen kutya akkor, ha lesz saját házad és ténylegesen felelősséget tudsz vállalni rá. Vagy úgy hozd el a tenyésztőtől, hogy visszaveszi, ha 1-2 év múlva valamiért mégis el akarod tüntetni a háztól...
aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!