Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagytestű kutyákat mennyire...

Honbandi kérdése:

A nagytestű kutyákat mennyire könnyü tanítani, németjuhász, vagy dog közül?

Figyelt kérdés

aug. 3. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

A német juhász inkább közép-nagy, a német dog pedig óriás.

Tanítás szempontjából a német juhász az egyszerűbb.

aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Én azt gondolom hogy a német juhász a nehezebb. Hatalmas a mozgás igénye, és ha nincs kellőképpen lefárasztva akkor képtelenség tanítani.
aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ez nem fajtától hanem egyéniségtől függ de hogyha általánosítunk akkor mondom a következőket a németjuhász igen ránézésre és és amúgy is intelligensebb de körülbelül napi 10-11-12 óra foglalkozása van szükség még a dogoknak elég napi négy öt óra foglalkozás de kevesebb intelligenciával rendelkeznek. De ez ahogy fentebb is írtam csak általánosítás mindig az egyéniségtől függ.
aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Lehet rajta gondolkozni melyiket válassza az ember?
aug. 3. 16:46
 5/11 Senior Séf ***** válasza:
31%
Én a magam részéről megrögzött németjuci párti vagyok, pont a taníthatósága miatt. De bármelyiket választod, neked kell lenni a falkavezérnek.
aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi ennek még utánna nézek hogy a falka vazér hogy lehet valaki.
aug. 3. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Ne nézz utána kérdező, elavult nézet ez már. Viszont egy német (dán) dog és egy németjuhász két annyira eltérő fajta, hogy ebből is látszik, nem sokat tudsz a kutyákról. Mindig azt kell felmérni elsősorban, hogy miért szeretnél kutyát, milyen célból, mit tudsz nyújtani neki stb. A németjuhász egy erős munkakutya, és még az ún. küllem tenyésztett egyedeknek is sok foglalkozásra van szükségük - semmiképpen sem napi 10-12 órára, de nem csak fizikailag, hanem szellemileg is. Az egyik legintelligensebb fajta, nem véletlenül használják sokrétű feladatokra a világ minden táján rendvédelmi és egyéb szervezetek.


A dog eredetileg vadászkutya volt, nagyvadak legyűrésére tenyésztették ki, később inkább az őrző-védő (személy és vagyonvédelem) funkciója dominált, ma már ritkán használják ilyen célokra, inkább családi kutyaként gondolnak rá, és a tenyésztés is ilyen irányba ment el inkább. Szintén intelligens, de sokkal érzékenyebb lelkű, és mind fizikálisan, mind szellemileg kevesebb munkát igénylő fajta. Sajnos hatalmas méretéből adódóan az egyik legrövidebb élettartamú a kutyák között.


Mindkettő ún. egyemberes típus, de nagyon jó családi kutyák megfelelő neveléssel. Kutyaovi, kutyasuli, korai szocializáció mindkettőnél kötelező, a nj-nál pedig hacsak nem valami lusta, nyugis küllemtenyésztett egyedet fogsz ki akkor valamilyen sport, de legalábbis az átlagnál több mozgás ÉS szellemi fárasztás lesz szükséges. Komoly problémákat tud okozni ha nincs megfelelően fárasztva, kezelve. A dogok _általában_ nyugisabb, "lustább" típusok, mérete miatt a mozgásigénye is kisebb, de van neki, és ő is hajlamos szétszedni a házat ha valaki tévesen azt hiszi, elheverészik majd egész nap, semmit nem kell vele foglalkozni.

aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szia kedves kérdező hogyha azon gondolkozol hogy kutyát vegyél de nem tudod hogy legyél a falkavezér akkor inkább egy menhelyes kutyát fogadj örökbe. A következőkért a menhelyes kutyák inkább jobban ragaszkodók és kevésbé szeretnék uralni az embert nála megtanulhatod hogy milyen is az hogy ha te vagy a főnök te döntöd el hogy mit csinálsz te szabod meg a határokat azt hogy mit engedsz meg neki hova engedett föl mit etetsz velem mikor ehet ő szerintem ezt egy menhelyes kutyánál sokkal jobban meglehet tanulni mint egy fajta tiszta németjuhásznál vagy dognál aki nagyon temperamentumos és a fajtából kiindulva nagyon sok munkára van szüksége amit hogyha nem tudod hogy mit jelent falkavezérnek lenni nem biztos hogy te biztosítani tudsz neki.
aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok ez nyilván csak az én véleményem de remélem megfogadod a tanácsomat és legalább átgondolod a dolgot. Ha mindenképpen németjuhász jellegű kutyát szeretném vagy dog jellegűt nézd körbe menhelyeken ott is találhatsz ilyeneket. Merthogy ilyen kutyát szeretnél ugye az alapvetően háromszáz 500 000 a minimum amennyit ki kell hogy fizess értük hogyha tenyésztétől van és nem pedig szaporítótól mert ugye szaporítótól körülbelül 50000 ft-tól szeretsz németjuhászt vagy dogot. Ugye egy tenyésztőnél láthatod az anya kutyát esetleg az apa kutyát láthatod hogy hol vannak napközben a kölykök hol ellet az anyuka még ugye egy szaporítónál nem mutatják meg a szülőket nem látott hogy hol élnek hol szültek vagy hát esetleg meg is mutatja a valószínű hogy az nem az igazi hely szóval mindig inkább megéri költeni a kutyára sokat az elején mert ha szaporítótól veszell a végén nagyobb megbántott mert azoknak rengeteg betegségük van. A szaporítótól hozott kutyáknak általában bőr betegségük van legtöbbében ugye mivel tömérdek mennyiségű kiskutyát gyártanak gyakorlatilag kiskutya gyárak ezért nem csoda hogyha tele van minden betegséggel hisz oda sose jár orvos nem kapnak oltásokat nincs bennük csipp ugye ezeket is mind egyeztetni kell egy tenyésztővel dehogy ha kérdésed van írj még
aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi ezzel részben tisztában voltam! Igen a szaporítás ból jobb félni. A tenyésztötöl meg venni ebet elég húzós anyagilag marad a menhelyes megoldás! Jól jött a felvilágosítás!

Üdv Bandi

aug. 3. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!