Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel 7-kor eszik a kutyi,...

Reggel 7-kor eszik a kutyi, hogyan menjünk kirándulni nyáron?

Figyelt kérdés

¾ 5-től ¾ 7-ig szoktunk kint lenni, de ha elmennénk kirándulni 9-ig , meg fog zavarodni, mert a 7 órához van szokva. Vagy adjam neki közben a reggeli tápot 7-kor?

Egy bizonytalan menhelyes kutyusról van szó.


júl. 28. 05:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem fog megzavarodni.

Vagy ha te fogsz megzavarodni, akkor aznap tartsd neki a koplalónapot. (Sokan heti 1 napon nem adnak a kutyának, mert ez igazodik a szervezetéhez, ilyenkor tud kitisztulni az emésztőrendszere. A kutya húsevő, ebből adódóan nem kell neki egész nap, ill. minden nap ennie, mint egy növényevőnek.)

júl. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Csak mert megvannak a szokásaink és egyszer eltértem tőle és furcsán viselkedett. Érdekesen nézett, nem mert először nekiállni enni, mert nem a megszokottat kapta.

Illetve séta időt is nagyon tudja, jelzi. Ha korábban mennénk nem akar elindulni, akkor se, ha kell neki, illetve ha nem indulunk el, hanem később, akkor meg össze vissza járkál, nyüszít, nem érti.

Bizonytalan, félénk kutyus, fontos neki a rendszer.

Vagy lehet, hogy egy 4 órás kirándulás után nem fogja zavarni, hogy később kapja a reggelit, mert úgyis nagyon éhes lesz? De nehogy akkor meg az emésztőrendszere zavarodjon meg. Vagy nem tudom.

Azt hiszem, csak én csinálok ebből ekkora problémát.

júl. 28. 07:23
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ugyan nem mentett kutyám van, nem félős, de direkt az említett problémák miatt nem szoktattam rá arra, hogy minden nap pontban x órakor van reggeli, mert akkor biztos, hogy hétvégén is felkeltene, hogy “hahó, hol a kajám” :D Én ahhoz szoktattam, hogy 7 és 9 között valamikor van reggeli, este pedig 8-9 körül vacsi, így nincs befeszülve, ha egyes napokon eltérés van, hozzá van szokva, hogy nem minden nap egyforma. Nekem az életvitelem mellett nemis lenne kivitelezhető ilyesfajta szigorú napirend, hol irodába kell mennem, hol otthonról dolgozok, hol ilyen program van este, hol olyan, vagy megyünk nyaralni stb, nem tudnám megoldani, hogy minden nap percre pontosan ugyanakkor etessek, sétáltassak, de persze egy 2 órás ablakba mindig bele kell férjen, hisz fontos a kutyáknak a bizonyos mértékű rendszer.


Arról nem tudok nyilatkozni, hogy félős, problémásabb kutyiknál ez mennyire megoldható, de szerintem nagyobb rugalmassággal még jobbat is tennél vele és magaddal is, mert akkor nem fog befeszülni, ha nincs minden nap pontban 7-kor reggeli.

júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Két opció lehetséges.


Egyik opció, hogy vagy megkérsz valakit, hogy adjon neki enni időben.

A másik opció, hogy viszitek magatokkal (bár sok helyen sajnos még mindig ki vannak tiltva a kutyák így ez nehezebb opció plusz ha túráztok is hegyekben akkor nem kényelmes még a kutyára is figyelni)

júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Te ismered a kutyádat és a leírtak alapján jogos a kérdés.


Érzékeny kutya esetében én kezdetben percekkel tologatnám el a napi rutint. Hopp, ma 10 perccel hamarabb indulunk, hopp, ma 5 perccel később van reggeli stb. Aztán innen lehet építkezni.


Kirándulás dettó: ha nem voltatok még, akkor kezdjétek piciben. Tudjuk már, hogy milyen helyzetben mi várható tőle, hogy reagál...


Továbbá: víz van nálotok. Jutalomfalat (többféle) van nálatok. Amennyiben fogyaszt is belőle idegrn helyen, nagyobb gond nem lesz az etetéssel-itatással.

júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha kutyi helyett gyereked lesz néha még annak is várni kell 2 órát.

(tudom, bűncselekmény amit most leírtam.)

júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel sétáltok a kutya nem fog a kajára gondolni. Hidd el. Nyilván azzal társította inkább,hogy feljöttök a sétából és kap,szóval míg lent vagytok nem hinném,hogy pontban 7 kor majd követelni fogja :D


Kirándulás alatt semmiképp sem etesd meg.


Kaja után 1,5-2 óráig jobb ha nyugiban van.


Most mi nyaraltunk pár napot full felborult a kutyák rendje meg se kottyant nekik.


Nekem,hogy mikor végzek a melóval az elég változó szóval van,hogy 17kor haza érek van hogy 18 kor. Séta után kapnak mindig vacsit. Volt hogy 15 percet voltunk lent volt,hogy 2 órát mert találkoztunk ismerős kutyásokkal. Haza érve nyilván már várták a kaját,de lent nem.

júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, ha akkor adod az ételt, mikor hazaértek. Kirándulás előtt és alatt jobb nem etetni, nem egészséges.
júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor 10-kor fog kapni, addigra érünk haza szerintem.

Tudom, én is próbáltam, de az első hetekben, amíg nem tanulta meg a rendszert, olyan bizonytalan volt, hogy be is pisilt sokszor szorongás miatt. Állatorvos mondta, hogy ő olyan kutya, akinek fontos a rendszer.

Kisebb baj 1-1 alkalommal eltérni tőle, mint ha minden nap stresszelne a kutya, mert nem érezné biztonságban magát. Ő sajnos ilyen, de amint beálltunk rá, néhány nap múlva látványosan megnyugodott, felszabadultabb lett, játékosabb, a farka nem mindig lefelé húzott, hanem felemelte jobban stb.

júl. 28. 11:14
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Ha egyáltalán felmerül benned a gondolat, hogy séta közben etesd meg a kutyádat, akkor javaslom hogy nézz utána a bélcsavarodás jelenségének.
júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!