Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véres hasmenés kölyökkutyánál,...

Véres hasmenés kölyökkutyánál, meddig várnátok az orvossal?

Figyelt kérdés

Beszéltem az állatorvosunkkal, ő a tápváltást javasolta, és ha hétfőig nem lesz jobban, vigyük be.


Anyukám szerint parvos, és azonnal orvos...


14 hetes, 1 hete hoztuk el a tenyésztőtől.

Royal Canin tápot kap, az állatorvos szerint túl gyorsan váltottunk arról, amit a kennelnél kapott és az a gond. Viszont nem tudom, neki merjünk-e így menni a hétvégének?

Inni iszik, játszik, jó kedvű, igazából étvágya is lenne.


júl. 25. 11:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is állítottam, hogy ez biztosan parvo, sőt írtam, hogy lehet más is az oka, de a parvonak is a véres hasmenés az egyik tünete.

A véres hasmenés már alapból veszélyes, akkor is orvoshoz kell vinni, ha a parvo kizárható.

júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Mit jelent pontosan a véres hasmenés? Megy a hasa, és van benne egy picike vér pl. pár csepp vagy egy kis csík, ami élénk piros? Ebben az esetben az erőlködéstől lehet (ekkor még nem kell sürgősen orvos), illetve ha már többedik hasmenés, akkor kezd a bél fala problémás lenni, ami viszont már bélgyulladásra utalhat (és már kell orvos, mert az gyorsan tud romlani, ergo ki kell vizsgáltatni). Ha ettől több vér van benne vagy az egész vöröses színű, akkor mindenképpen orvos azonnal(!), a legelső esetben lehet csak várni, amennyiben az erőlködéstől lehet, és nem tart még hosszabb ideje sem, és jókedvű, étvágya is van. Ha már nincs rendben az étvágya, akkor szintén orvos. Akkor is, ha ez csak annyiban nyilvánul meg, hogy eddig falt, most meg komótosan eszeget.


Egy kölyökkutyánál az ilyen esetet az előbb leírtak alapján szinte mindig ki kell vizsgáltatni, telefonon tisztességes állatorvos nem diagnosztizál, mert ennyi erővel én így neten keresztül is adhatok tippmixet. Arról nem is beszélve, hogy hétvége előtt pláne nem tanácsos halogatni az állatorvos felkeresését (de ne ahhoz menjetek, aki távdiagnosztizált).

júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk ha egy parvos kutya eljut a véres hasmenésig, addigra már rég nem szaladgál meg nem jókedvű, hanem teljesen letargikus, egyértelműen látszik rajta, hogy nagy a baj. Szerintem ez nem parvo, de ettől még mindenképp dokihoz kell vinni.
júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Csak egy picike csík volt benne, 3-4 cm kb.

Elmegyünk délután majd, egy másikhoz.

júl. 25. 13:04
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi idősen min 2 oltásának kéne lennie. Ha parvos érdemes lehet szólni a többi gazdinak.
júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire volt gyors az a váltás? Egyik napról a másikra?


Illetve a kedve milyen a kutyának? Van egyéb más tünet?

júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Giardia is lehet, az gyakori kiskutyáknál főleg, és járhat véres széklettel. Egy normális orvos tesztel arra is.
júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom, semeddig!
júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Voltatok már orvosnál a kutyával remélem??
júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!