Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, mivel lehetne táplálni...

Hogyan, mivel lehetne táplálni a beteg, lábadozó kutyát, ha nem fogad el szilárd táplálékot?

Figyelt kérdés

Egy rokon 10 év körüli kutyájáról van szó. Elvitték állatorvoshoz, kapott injekciót, féreghajtót stb. Tőlem telefonon kértek tanácsot, én sajnos nem láttam a kutyát, hogy milyen állapotban lehet és a leírtaknál többet egyelőre nem tudok.

Csak vizet fogad el, de néha azt is kihányja.

Mivel lehtne próbálkozni? A csukamáj olaj jó ilyenkor?

Előre is köszi!



júl. 23. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért tőled kértek tanácsot telefonon?? Az állatorvost sokkal több értelme volna felhívni tanácsért!

Másrészt azt sem tudjuk mi baja a kutyának, így nem lehet semmit mondani.

júl. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatorvost azért érdemes lenne felhívni, 1-2 nap nem evéstől még nem valószínű, hogy baja lesz, de azért utána már valamit muszáj lenne ennie. Állatorvos tud neki felírni étvágynövő gyógyszereket, meg esetleg megfelelő tápot is tud ajánlani ami kíméli a kutya gyomrát
júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Voltak állatorvosnál, remélem őt is kérdezték. Nem tudom miért tőlem kérdezik, nincs saját kutyám. Én sem tudom, hát gondoltam, megkérdezem tőletek. A távolból én sem tudok többet tenni sajnos.
júl. 23. 19:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor bármivel lehet próbálkozni, felvágottakkal is akár, hogy valami legyen a gyomrában. De azért nem árt tudni, milyen betegsége van, mert nem feltétlenül ehet meg bármit, van, amivel rontani lehet az állapotán. Ha szilárdabbat nem eszik, pépeset kell adni, konzervet stb. De az állatorvos tud pontos tanácsot adni és ha 48 órán át nem fogad el semmilyen ételt, vissza kell vinni.
júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak direkt ilyen lábadozáshoz való folyékony tápok amik magas tápértékkel bírnak. Nekem műtét után javasolta a doki a cicámnál, hogy fecskendővel azzal etessük ha nem fogad el mást, meg neki az emésztése miatt is kellett a folyékony állag, mert a belét műtötték.

[link]

júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak magas energiatartalmú állatgyógyászati paszták, pl. NRG paszta
júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Egy normális rendelőbe kéne vinni a kutyát, hányás, bágyadtság esetén jó helyen már rég kapott volna infúziót és ajánlást, hogy mivel etessék. Vannak spec. konzervek, amik könnyen emészthetők és energiapaszták.

Ha nagyon nincs más, én nem zabáltatnám fel vele a hűtőt, hanem a tápját áztatnám szétt, majd összeturmixolnám és fecsivel igyekeznék beadni neki, sokszor keveset, holnap pedig menjenek egy jól felszerelt dokihoz.

júl. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Különösen a folyékony tápokat, speciális konzerveket és az NRG pasztát. Mivel nincs kutyám, ezekről nem tudtam eddig.

Beszéltem a rokonommal, a kutya ma reggel már evett. De szerzek be speciális tápszert/pasztát és szombaton viszek nekik (rendeltem volna, de nem találtam olyan boltot, ahonnan ennél gyorsabban kiszállítanak.

Köszi még egyszer a segítséget!

júl. 24. 09:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Főtt húst pépesre turmixolva
júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attol fugg mi baja .

Orvostol kerjenek tanacsot. Nem mindegy milyen betegseg utan milyen tapszert kap.

júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!