Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban képesek-e a kutyák...

Anóca kérdése:

Valóban képesek-e a kutyák egyszerű logikus dolgokat kitalálni?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kutyám, juhászkutya fajta. Sokat jártunk suliba, mantrailingre is, ismeri tehát a "keresd, hol van?" parancsokat, azt is, ha élő valamit kell keresnie (élettelent simán megkeres). Volt már máskor is macskánk illetve ismer több macskát, "cica" néven. Most megint van egy kölyök cicánk. Amikor ezt a cicát kiengedjük és meg kell keresni az udvaron (ált. ugyanazon a helyen játszik amúgy), akkor kérdeztem a kutyát, hogy hol van a cica? keresd! Gondoltam, hogy mivel elvileg ezeket mind ismeri, össze tudja rakni, mit akarok tőle - hát nem. Hozta a labdát, a játék kígyóját, mindent, a macska eszébe se jutott. Most próbálom klikkerrel rávezetni, de nagyon nehezen megy :/ miért van ez? Egy nem túl okos kutyát fogtam ki (collie..)? Emellett, egy újabb "stratégiát" vezetett be: ha kérek töle vmit és neadjisten "gondolkodni" kell vagy annyira nincs kedve hozzá (terdig érő vízből kihozni a labdát pl..)akkor passzívvá válik, áll, liheg, néz ki a fejéből és nem csinál semmit.

júl. 21. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A kutyák baromi okosak, de mellette nagyon makacsak is. Az enyém is ért mindent, csak nincs kedve megcsinálni, amit kérek... Nem collie.
júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
haat...persze ezek után ( a nagy semmi után..) varja a jutit, nézi a kezemet, h. mit kap. Semmit.
júl. 22. 16:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem altalaban nem intelligensebbek mint a többi ( házi)állat, annyi a kulonbseg, hogy egyuttmukodobbek - már, amelyik, ugye...- mint a tobbi domesztikalt allat.
júl. 22. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Veled van a baj, sokat vársz a kutyától, olyat, amire egyik kutya sem képes.

A kutya nem képes összefüggő beszédet megérteni, a rövid vezényszavak az irányadóak számára, és az, amit gyakorolt.

Megéri, hogy "keresd".

Mit kerestettél vele olyankor? Nem a játékait? Mit visz oda a vezényszóra?

júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém két másodperc alatt kirakja a Rubik kockát. Valamiért nem szereti, ha bent van.
júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!