Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a kutyáknak nem...

Abigel0000 kérdése:

Igaz az, hogy a kutyáknak nem tasz jót a patkány?

Figyelt kérdés
Érdekel mert több helyen hallotam és nem tudom, hogy igaz-e vagy nem.

júl. 20. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
A patkány egyetlen állatnak sem tesz jót, és a kutyákat, macskákat többek között azért tartották, mert azok irtották a patkányokat is.
júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Mit jelent, hogy nem tesz jot? Miért tenne jot és hogyan?
júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Hát, megenni ne hagyd neki, a patkányozó kutyák is csak harapnak 1-et, ráznak 2-t, kinyírják a patkányt, és mennek a másikra, nem eszik meg őket!
júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
3-mas vagyok, amúgy nem tudom, mennyire tesz jót, vagy rosszat, de pl. ilyen bér patkányirtásnál sokszor van, hogy előzőleg már mindennel próbálkoztak, és vannak ilyen félig mérgezett patkányok, ezért se szabad hagyni, hogy megegye a kutya a patit, vagy egeret, vagy bármit.
júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
65%
Nem tudom, mi igaz belőle, de 50 éve azt mondták, a patkány feje mérgező a kutyának.
júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vidéken élek, és nem vagyok már fiatal, nem emlékszem olyan kutyára, amelyik megette volna a patkányt, vagy bármilyen hasonló állatot, amit levadászott.

Ne kérdezzétek az okát, nem tudom, talán egyszerűen azért mert kaptak enni, de soha nem kóstoltak bele a levadászott zsákmányba.

A'70-es években még más volt a világ, a kutyák macskák feladata volt a "férgészés", és volt olyan éjszaka, amikor reggelre tucatnyi patkány, vakond, hörcsög volt terítéken, a kutya "összegyűjtötte", szinte "bemutatta" azokat, de nem emlékszem, hogy bármelyiket megrágta volna.

Láttam olyat, amikor a még rutintalan, fiatal kutya orrába beleharapott a patkány, a következő pillanatban már nem élt, és szerintem a kutya sem adott többet esélyt, hogy még egyszer orrba harapja valami.

Baja nem lett a harapástól, de a sarokba szorított patkány, hörcsög veszélyes, olyankor támad, nincs vesztenivalója, és anno voltak félszemű macskák ennek bizonyságaként ( a macska termeténél fogva nem tudja egyetlen harapással biztosan megölni a patkányt, a fiatal, rutintalan macskának is kell tanulni a harcot)

júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!