Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes kiskutyám túlzottan...

12 hetes kiskutyám túlzottan kötődik,ez nem gond?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék,hogy zavar ez.Tacsi 12 hetes most 1 hónapja van nálam.Persze nagyon szeretem,meg örülök neki,hogy ilyen.Hiába osonok tök halkan ha alszik,amint kimegyek 2 perc és ott terem. Ez nem lehet gond később,ha egyedül kell hagynom? Egyenlőre meg van oldva,ha dolgozom valaki legyen vele.De tényleg az van bárhova megyek házon belül oda jön le ül,le fekszik,néha meg ugat 😅.Velem alszik is.

Vagy esetleg kialakult már a kötődése ilyen fiatalon? Arra gondoltam esetleg 2-3 évesen alakul ki


júl. 18. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat meg baba, jo hogy megy veled. Talan kesobb nem igenyli majd ennyire
júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én mentett kutyám is jön utánam mindenhova a lakásban, ott dobja el magát, ahol éppen vagyok.

Amíg melózom, vannak vele, de tökmindegy, mert semmit nem csinál, míg haza nem érek.

Hiába viszik is le, mégcsak nem is pisil, semmi.

Ő nagyon hozzám ragaszkodik.

júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az enyém 3 éves elmúlt, mikor hozzám került menhelyről.
júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2# igen itt ugyan ez,hogy se kis ügy se nagy ügy nem történik meg,bár azt nálam is ritkán végzi kint,inkább a pelenkára. Sajna egyszer magára hagytam hajnli 4-től 7-ig,picit rongált,azóta próbálom család többi tagjaihoz vinni ha úgy van.


Hiszek ezekben a dolgokban ha az állat választ ki úgymond. 11 tacsiból ő jött oda finoman félénken hanyatt vágva,na mondom ő lesz. Menhelyes szép lehet érzelembe 😊

júl. 18. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gond lenne, mert ez a szeparációs szorongás előszobája és néha idegesítő is, ha a pótkocsid mindig megy utánad :)

Nálam is itt fekszenek körülöttem a kutyák kb egész nap, de ha csak elugrok inni vagy mosdóba, tudatosan tiltom, hogy követgessenek. A kutya lelki állapotának is jobb, ha nyugodt tud maradni, mert te elmész x időre. Számomra ez sokkal fontosabb, mint, hogy simogassák az egómat, hogy egy kis lény annyira ragaszkodik hozzám, hogy nem tud rendesen funkcionálni a távollétemben.

júl. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, mondom, elvan nélkülem, de amíg ott vagyok a jelenlétében, mindig jön.
júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az #5 írja ebből könnyen lehet szeparációs szorongás, a tacskók egyébként is eléggé hajlamosak erre. Sajnos nálunk ez történt, pedig van külön helye ahova a kezdetektől (értsd 1.nap) beküldjük, ott vannak a cuccai, nem követhet minket lakáson belül, stb. Mi sajnos ott buktuk el a dolgot, hogy amikor érkezett betegség miatt többen itthon voltunk egy hetet, ez pont elég volt ahhoz, hogy utána szeparáljon akárhányszor itthon hagyjuk.
júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja már 17 éve. Szó szerint az árnyékom lett :)
júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tacskoknal a szeparacios szorongas nagyon jellemzo dolog, nem szabad ezt tamogatni.

Kolykokhoz oszinten nem ertek, az en tacskom mar 2 eves volt, amikor hozzam kerult, de mi is beleestunk ebbe.

A trenernek az elso mondata az volt, hogy ne aludjak vele soha egy agyban es ne hagyjam, hogy kovessen a hazban. Es ezek tenyleg segitettek is a szorongas lekuzdeseben.

júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 én nem alszok együtt vele, nem követhet a házban, nem is volt már olyan nagyon baba, mikor elhoztam (betöltötte a 4 hónapot) mégis szeparál:( (#7-es vagyok)


Ráadásul nálunk nehezített, hogy viszonylag gyakran vagyok HO-ban, szóval vannak napok, mikor elmenni se nagyon tudok itthonról. Ilyenkor se ül amúgy mellettem, külön helyiségben vagyunk, mégis ahogy látja, hogy öltözünk, hallja a kulcs csörgését egyből sírni kezd. Borzasztóan sajnálom, de nekünk is kva nehéz logisztikailag megoldani, hogy mindig legyen vele valaki/rövid időre maradjon egyedül, hogy se őt ne viselje meg, se a szomszédok ne bukjanak ki.

júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!