Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges csirkés táp miatt...

Lehetséges csirkés táp miatt fülgyulladás? Vagy mitől van ez?

Figyelt kérdés
A kutyámnak már lassan egy éve be van gyulladva a füle. Tenyésztve is volt, Pseudomonas aueruginosa -t találtak benne. De hiába csepegtetjük mindennel az orvos mindig azt mondja, hogy "szebb, de még nem az igazi". Olvastam valahol, hogy csirke allergia is okozhat hosszan tartó gyulladást. Fenn állhat a mi esetünkben ez? És, ha igen, milyen csirke mentes szárazat, konzervet lenne érdemes neki venni?

júl. 17. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet allergia az oka, de nem csak a csirke okozhatja, hanem akár a gabona is. Allergia tesztet lehet csináltatni állatorvossal, illetve hipoallergén tápokat kellene kipróbálni. Viszont ha már 1 éve fennálló probléma, én keresnék a helyedben egy másik állatorvost, mert ezzel nem érsz el haladást.
júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hugom westijének is allergiás fülgyulladása volt. Az állatorvosa tanácsára ezzel kezelte:

[link]

Ő se akarta elhinni, de elmúlt tőle a kutya fülviszketése.

júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, az én cicámnak a búzától volt, mert arra allergiás, mindennel injekciózták, antibiotikumozták, fülcseppezték 3 hónapon át semmi javulás, vagyis tüneti, de amint elmúltak a szerek hatásai, egyből visszatért piros fül, vakarózás, fejrázás. Aztán gondoltam egyet, leváltottam a tápot búzamentesre és egy pár hét alatt elmúlt neki mindenféle szerek nélkül.
júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

nekem is csirke allergiám volt, mindig ment a hasam

szerencsére mióta nem eszek csirkés tápot nincs bajom

júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, teljesen felesleges az allergia vizsgalat, mert az a fennálló tünetek miatt fals eredményt ad.


Eliminacios diétának nézz utána kérdező. Milyen tapot kap?

júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csirke és gabonamentes tápot érdemes adni neki.


Nekünk Rubold fültiszító oldat sokat segített. Eleinte reggel-este locsoltam bele,majd tartottam 1 percig a fejét,hogy ne rázza ki. Majd utána hagytam rázni és vattával tisztára takarítottam. 2. nap is reggel-este. Utána már csak reggel. Aztán elég volt csak vattára csepegtetni és kitakarítani. 2 hétig minden nap takarítottam neki a fülét és helyre rakta. Otodine amit a doki ajánlott nekünk rosszabbá tette a gyulladást.


Illetve én nem a fülprobléma hanem más miatt. Nyers étrendre váltottam át,de a fülpróblémája teljesen megszűnt :)


Valószínű a tápokban lévő vmit nem bírta és így jött ki rajta.

júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rezisztencia vizsgálat volt?
júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!