Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy energikusabb...

Ha van egy energikusabb természetű kutya aki jelzi a gazdájának, hogy ideje sétálni, de ha a gazdája erre leordítja vagy akár megveri, leüti, az a kutya hogy fog reagálni ezek után rövid és hosszú távon?

Figyelt kérdés
júl. 6. 05:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bepisil.
júl. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem agresszív vagy depressziós lesz egy idő után, attól függ, mire hajlik jobban, gondolom személyiségfüggő kutyánál is, hogy melyik támad vissza és melyik kezd el inkább félni az emberektől. (Bár utóbbi esetén is reagálhat agresszióval, de van amelyik inkább elmenekül.) Utcán én is gyakran látom, hogy leáll ordibálni a kutyával az ember, mert húzza a pórázt vagy ilyesmi, ezeknek nem tudom, minek kutya, ha suliba se volt hajlandó elvinni vagy legalább ha nincs annyi ideje, Youtube alapján megtanulni normálisan kezelni, sétáltatni, szocializálni is lehet, rengeteg kutyafuttató van, vagy legalább 1-2 kutyás ismerőssel összejárni az elején vagy valami.
júl. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Rövid távon megijed, hosszú távon viszont fennáll, hogy tovább folytatja ezt a viselkedést, mert a negatív figyelem is figyelem. Utóbbi attól függ, hogy a kutyánál merre dől a mérleg nyelve, ha a gazdi figyelme és a negatív behatások vannak a tálcákon (pl egy ordítást még lazán elviselnek, de a tényleges verésnél már inkább felhagynak a dologgal).

Ezért szokták azt mondani bizonyos esetekben, hogy az x viselkedés kineveléséhez maradj semleges, amikor történik és amikor neked tetsző módon viselkedik a kutya, azt dicsérd.

júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!