Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kell vágni a...

Most akkor kell vágni a kutyák körmét vagy nem?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen videót látok mostanában, ahol vágják a kutyák körmét. Én falun nőttem fel, rengeteg kutya volt a közelben, nekünk is volt 3, de én egyáltalán nem emlékszem rá, hogy vágta volna bárki is a kutya körmét?


És a macskáét sem.


júl. 5. 22:18
 1/5 Gyakori Válaszoló válasza:
28%
Nem kell. Opcionális, pl ha nem akarod, hogy karmolja a parkettát.
júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
67%

szépen kopik a térkövön, betonon stb...

a macska is koptatja a fákon pl.

ha a kutyának megmaradt a farkaskörme akkor azt szokták lecsippenteni, mert az nem ér le a földig és nem tud kopni ezért befordul...

júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a többek is írják, normál esetben a kutyák/macskák körme kopik vagy koptatják.


Lakásban tartott cicáknál a bútorok miatt is szokták vágni, kinti cicáknál viszont nem érdemes, mert kell a meneküléshez.


Probléma inkább idősebb állatoknál van vele.

pl. idős kutya már nem mászkál annyit, és emiatt deformálódni kezd a körme, akkor vágni kell, hogy ne legyen gond.

Idős cicánál is lehet olyan, hogy nem tudja rendesen visszahúzni, esetleg deformálódni akar valamelyik köröm - ilyenkor őt is manikűrözni kell.


Idős kor alatt ilyen 12 év vagy afölötti korra gondolok, de nincs konkrét életkorhoz kötve.

júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, hogy válaszoltatok. 🙂
júl. 5. 23:15
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Ez nagyon egyedi.


Én lakásban lakok és bár sokat sétálunk,de a betonon keveset. Míg felérünk a parkba,erdőbe. Így nekik nem kopik.


Öregnek most így öregségére kezdett kopni,mert csoszogva megy vagy nem tudom,de neki ritkán kell csipni a hegyéből. Másiknak 2 hetente vágok belőle.

júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!