Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek az ellen, hogy a...

Bast kérdése:

Mit tegyek az ellen, hogy a kutyám ne rágjon meg mindent, főleg ne a növényeket?

Figyelt kérdés

2 hónapos Amstaff keverék kutyusom mindent megrág, de főleg a növényeket. Amikor felpörög semmit nem tudok Vele csinálni. Nagyon sokat foglalkozunk Vele. Párom is, én is. Nincs sosem magára hagyva. Ha dolgunk van, akkor Anyósjelöltel van. Vannak rágójátékai, dobálják a labdát, kötelet húzunk, futkosunk. De ezek ellenére is, játék közben otthagy és növényeket ràg(nem csak füvet). Nagy a hely is, lenne lehetősége. Ha nem hagyom, erősen harap és csak ha lefogom csendesül el percek után. És hiába lóbálom a kötelet, dobom a labdát, akkor is inkább a növényekre megy vagy a lengő nadrágomra.

Ha meglesz minden oltás, viszem kutya suliba, de addig mit csináljak Vele, mert ez nagyon nem lesz jó. Tudom, hogy még pici, de akkor sem csinálhatja, főleg, nehogy valami megmérgezze.

Futkosás közben is megáll mohát szedni… Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



júl. 5. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt már kutyád? Mert a leírás alapján nagyon úgy fest, hogy teljesen kezdő gazda vagy.

Tiltsd le a növényekről. Ne csak próbáld letiltani, hanem állítsd le teljesen és azonnal. Az nagy baj, ha ez nem megy. Ha már egy ilyen esetben sem tudod kontrollálni, akkor még rengeteg komoly gondotok lesz.

júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám, de az “szoba” kutya volt. Amikor kivittem, semmi ilyen gond nem volt Vele. A mostani kinti-benti. De valóban nem vagyok a legtapasztaltabb, igazad van. Én is teljesen le akarom állítani, mondtam, viszem majd kutya suliba is, hogy megtanítsanak, hogy legyek jó gazdi, csak addig szeretnék tanácsot kérni, hogy járhatnék sikerrel.
júl. 5. 14:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Szólj rá, neveld. Ami olyan, azt bekenheted ecettel, nálunk az bevált.
júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!