Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az esztétikai...

Mit gondoltok az esztétikai (tehát orvosilag nem indokolt) farok és fülvágásról?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 15:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Örültök hogy jövőévtől már nem vehetnek részt FCI kiállításokon és nem vehetők tenyésztésbe?
tegnapelőtt 15:42
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Azért ez nem teljesen így van. Csak azon fajtákat szankcionálták, ahol ott is betiltották, ahonnan a fajta származik. Szóval pl a cane corsonál ez szabályozva lesz de az amstaffnál nem. Plusz vannak speciális engedélyek, kérvények, szoval még jó pár évig ott lesznek a kupírozott kutyák a kiállításokon.


Én örülök ennek, tök felesleges. Viszont szigorúbb szabályozásokat és ellenőrzéseket vezetnék be erre vonatkozóan.

tegnapelőtt 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Állatkínzás
tegnapelőtt 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Szigorúbban kéne ezt fogni. Ha amúgy is olyan baromi fontos lett volna a kis fül és farok, a tenyésztők már több száz éve erre (is) szelektálták volna a kutyákat. A shar peinek például pont ezért olyan kicsi a füle.
tegnapelőtt 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Inkább a szabályozásról mondanám el a véleményem: értelmetlen kétszínűség.


Az állatok fülét védik, mert hát jajj, miközben a lány csecsemőket a szülei hagyományosan legtöbbször már a szülészetről is fülbevalóval viszik haza, a fiúkat meg sok helyen vallási okból körülmetélik pár naposan...

tegnapelőtt 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez állatkínzás.
tegnapelőtt 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem aberrált és brutális, még ha nem is fáj az állatnak! Undorító, hogy egy egészséges darabot a testből csak úgy lenyisszantanak!
tegnapelőtt 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
30%

Kell:

[link]

tegnapelőtt 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Farokból egy kicsit lehetne vágni, el nem tudok képzelni egy uszkárt hosszú farokkal. Azon nem mutatna olyan jól a bojt.
tegnapelőtt 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Duke81 ***** válasza:
41%
Szerintem teljesen felesleges, csak bántják szegény állatokat. Mi lenne ha csak úgy levágnám valaki karját mert úgy gondolom úgy jobban nézne ki?
tegnapelőtt 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!