Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta alkalmas...

Melyik kutyafajta alkalmas leginkább társnak magány ellen kertes házba?

Figyelt kérdés
új városba költözök,egy nagyon hosszú párkapcsolatom sajnos véget ért,a család marad,de egyedül tengetem innentől napjaim,anyagilag jól állok,csak bem szeretnék megmakkanni egyedül egy házban,elég pörgős vagyok amúgy,de néha be tudok punnyadni egy ket napra de nem ez a jellemző.Első kutya lenne,milyen fajtát javasoltok?

#kutya társ
jún. 24. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Fogadj örökbe menhelyről :)
jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
85%
Hát ha nagyon extrémen pörgős vagy akkor valamilyen pásztorkutya kéne neked. Ha azt nézem, hogy első kutyád lenne (bár nem pásztorkutyák) akkor egy labradorral, vagy golden retrieverrel nem lősz mellé. Punnyadni is tudnak, türelmesek, de mozgékonyak is. A menhelyen mindképpen megéri egy vizit :)
jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Menhelyit, mindenképpen.

A legjobb társak minden szempontból, bármilyen találsz, rengeteg féle van.

Ajánlom, nézz szét, amelyikkel elsőre szimpatizáltok, vidd ki 1-1 órára sétálni, próba körre és ha úgy érzed, akkor kiválasztod.

jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha nincs kinézve konkrét fajta akkor szerintem is menhely.


Pörgős, családias kutyák a vadászkutyák pl vizslák, közülük biztos talalsz szimpit. Naluk is jatszik a fajtamentés

jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Menhely azért is jó mert sokszor tudnak segíteni az igényeidhez passzoló kutyát választani. Érdemes rákérdezni.

Beagle jutott eszembe elsőre, szerintem az jó első kutya, okos, szelíd, nyugodt természetű.

jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5, azért óvatosan a beagle-el, első kutyának szerintem elég merész vállalkozás. Nagyon makacs kutyafajta, majd akkor jön a nevére és követi az esetleges parancsszavakat ha neki épp úgy tartja kedve. Volt több ilyen kutyával dolgom és nem egyszerű esetek. Persze taníthatóak, de edzett gazdi kell és kitartó munka. Első kutyának egyáltalán nem javaslom.


Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, kedves kérdező, akkor a labrador vagy a golden retriever ideális választás lehet, amennyiben nem gond egy közepes testű kutya. Ha inkább valami kisebbet szeretnél, akkor törpe uszkár és cocker spániel. Ha olyanra vágysz, aki tele van energiával és elképesztően jól tanítható, akkor mudi. Ha nincs fajtaigényed, akkor a menhellyel jársz a legjobban, lehet kölyök vagy idősebb kutya is (habár senior kutyát nem javaslok elsőre). A menhely azért is jó mert elviheted sétálni és megismerheted mielőtt döntesz, így esélyesebb hogy tényleg jól választasz.


Azt viszont ne felejtsd el, hogy egy kutya, legyen bármilyen fajtájú, méretű, személyiségű, rengeteg figyelmet és áldozatot követel. 10-15 éves elköteleződés, és kb olyan lesz mintha egy 3-4 éves gyereked lenne időigény szempontjából. Nehezebb lesz megoldani az utazást vagy ha el akarsz valahova menni több órára (kutyával vagy anélkül), ahogy lakást találni is nehezebb így (amennyiben bérelsz és nem saját ingatlanról van szó). Persze minden megoldható, csak vedd figyelembe hogy macerásabb lesz ezeket intézni mintha nem lenne kutya.

jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!