Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mehetett neki annak a...

Miért mehetett neki annak a kisfiúnak?

Figyelt kérdés
Két közepes-nagy testű keverékem van, 7 és 9 évesek. Öt éve vannak nálunk, ezalatt az öt év alatt soha még egy csúnya pillantás sem volt gyerekre. Teljesen megsemmisültem, amikor ma délután a fiatalabb kutyám hirtelen felugrott és elkezdett ugatni és neki akart menni egy sok méterről közelítő, sétáló kisfiúnak. Minden ok nélkül! Persze pórázon vannak mindketten, szóval nem történt semmi, de mintha a kutyám az ördögöt látta volna a kissrácban. Úgy megijedt, hogy elfutott... Majd' elsüllyedtem szégyenemben és a döbbenettől, hogy ez mégis miért. Pont hogy ő az, aki imádja a gyerekeket és imád a figyelem középpontjában lenni. Amikor apám viszi le sétálni őket, a fiatalabbat ő póráz nélkül, mert mindig hallgat rá, sokan haverkodnak össze a kutyámmal, mert imád barátkozni emberrel és kutyával egyaránt. A gyerekekhez külön türelme van, egy kisbabával is volt, hogy játszott, labdáztak (persze ott voltam a kutyámmal), azaz a kicsi kb tíz centire eldobta a labdát, aztán gurult még ötöt, a kutyám meg finomabban vitte vissza neki, mint ahogy nekem szokta csinálni, nem volt tolakodó, nagyon szelíd volt. A szájába tehetném én vagy bárki a kezét, óvatos, fel nem sérti a bőrt. Ha valakinek macska szaga van, mint a lépcsőházban vagy az utcán gyakran elő is fordul, mondják, hogy biztos a macskát érzi, akkor sem lép fel támadóan. Köpni-nyelni nem tudok, mi az isten baja volt azzal a fiúval! Még csak a karját sem emelte fel, békésen sétált felénk, hogy elmenjen a járdán.
jún. 23. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Hat ezt most igy isten tudja. Valami nem tetszett neki, de jo, hogy porazon volt. Bar az, hogy ugatott, nem jelenti azt, hogy tamadott is volna.


Az en kutyam amugy a rolleres, kismotoros gyerekeket nem birja, de ez is csak neha. Pl az en kisfiamat nem ugatja meg, nem erdekli ha mellette motorozik, de seta kozben is valogat, hogy kiket, mert nem mindegyik gyereket ugatja.

Passz.

jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
"keverék" aka pitbull
jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert nagyon sok köze van az életében első ilyesféle hülye viselkedésnek ahhoz, hogy ilyen vagy olyan keverék -.-' Ő egy tigriscsíkos sokféle keverék, a menhelyen sem tudták megtippelni, mikből állhat össze.
jún. 23. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Az én kutyám három kislány mellett szocializálódott az első hetekben, mióta hozzánk került az én óvodás korú gyerekem társaságában tölti a napjait, aki konkrétan azt csinálhatna vele, amit akarna. Mégis előfordul, hogy más gyerekeket megugat, ég is a pofámról a bőr, mikor sétáltatjuk a lányommal, a szembejövő gyereket meg megugatja. Nem tudom miért van, de szerintem a gyerekek mozgásában, hangjában lehet valami, ami triggereli (illetve nálunk is a kismotor, bicikli, roller, amit annyira nem bír, de enélkül is ugatott már meg gyereket). Kiszámíthatatlanabb mozdulatokat tesznek, mint a felnőttek, meg eleve kisebbek is. Az én kutyusom kistestű és kölyök, ha valamelyik gyerek meg akarja simogatni ÉS a kutyán se látok különösebb ellenkezést, akkor ölbe szoktam venni és úgy engedem, soha nem volt még probléma.

De egyébként nálunk olyan is előfordult már, hogy random vadidegen párt, akik sétáltak az utcán megugatott, én meg csak pislogtam, hogy most miért, aztán az egyik kutyás ismerősöm azt mondta, hogy szerinte a kutyák nagyon jó emberismerők és nem véletlen ugatnak meg egy-egy embert... nem tudom mi az igazság, de lehet, hogy van benne valami.

jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Mikor megyek reggel dolgozni, eddig a bizonyos esetig minden reggel a rövidebb úton mentem biciklivel. Ez a rövidebb út a szántóföld mellett vezet és lényegében egy járda, ahol nem járhatnak autók, olyan keskeny. Igazából a gyalogosoknak lett kiépítve.

Egy nem rég odaköltözött házaspár gyakran sétáltatja arra a kutyáit póráz nélkül. Az egyik egy vizslakeverék, ami nagyon kedves barátságos. A másik egy staffordshire.

Jó pár hónapja már, hogy mindig arra jártam és a kutyák nem zavartatták magukat, mikor arra mentem, mindig felreálltak a kutyák.

Egyszer a staffordshire(milyen meglepő, hogy az...) bekattant és ugatva odarohant hozzám és körbe- körbe ugrált körülöttem vadul ugatva. A gazdája jött oda és mentegetőzött, hogy nem tudja, mi történt...

Azóta ritkábban megyek arra és van csengő a biciklimen, amit szoktam használni, ha arra megyek és látom őket. Így meg szokta fogni azt a rohadt dögöt.

Idegenek kutyában sosem szabad megbízni! Az már mellékes ugye, hogy póráz nélkül nem sétáltatunk kutyát - főleg nem veszélyes, nagytestű kutyákat!

jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Oltás! Tudod melyik?
jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb kutya az idegedeket szag alapján ítéli meg, tartja veszélyesnek.


Barátom kutyája engem bekísér a házba, nejemet ki sem engedi a kocsiból. -Ő fél a kutyáktól.


Szubtrópusi országban dolgoztam, ahol kicsit barnábbak az emberek. A házban, ahol laktam, volt egy kutya, a helyiekre bevadult, kivéve akit ismert. Más országbeliekre akkor sem, ha barnább volt a bőrük.


Gondolom más étkezési szokás miatt más volt a szaguk.


Sógorom kutyája a cigókkal van ugyanígy.

jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Remélem nem tényleg valami megszállta a srácot 😫😫
jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!