Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vannak az engedelmességi...

Hogy vannak az engedelmességi vizsgák? Melyik milyen szint , mi mire jó?

Figyelt kérdés

1 éve örökbe fogadtam egy staffi-mali keveréket, és mivel testileg képtelen voltam lefárasztani akármit csináltam, agyilag próbáltam inkább.

Szerencsére sikerrel jártam, és mostanra elég jól nevelt lett a kutyus.

Szerencsém volt mert nagyon tanulékony és nagyon szeret dolgozni.

Hétvégente elmentünk a helyi kutyaiskolába hogy szocializálódjon is, meg tanuljak az ügyesebbektől.

Mostanra úgy érzem hogy valamilyen engedelmességi vizsgát le tudnék rakni vele, csak nem tudom ez pontosan hogy működik.

A jelenlegi tudása nagyjából ennyi:

Ül, fekszik, marad bármilyen környezetben(próbálta erdőben, városban, forgalmas helyen, kutyák között). Behívás, és lábhozrendelés. Lábmelett menetelés, akár póráz nélkül is. Pórázon nem húz szépen az én tempómban halad. Játékokat vissza hozza kérésre elengedi. Kérésre a helyére megy, addig ott marad amíg pl vacsorázok.

Pár trükköt is tanítottam neki: pacsi mind két lábra (és tudja a különbséget köztük), Bang!, touch (egyenlőre a kezemet és a földre lerakott cetlit böki meg), piti, kerül (a kertbe lerakott cölöpöt, vagy földbe szúrt botot megkerüli) és most tanítom neki a lábam közti szlalomot.

Más kutyákkal jól kijön, bár kicsit félős, nagyobb kutyák elől elszalad. Az embereket nagyon szereti, farkát, lábát, száját hagyja piszkálni.

Naponta kB 3 órát foglalkoztam vele (néha kevesebbet), de szerintem nagyon gyorsan megtanulta a dolgokat.


Később szeretnék kipróbálni kutyás sportokat (man trailing, flyball, agility stb) de nem tudom hogy szükséges-e hozzájuk vizsga és ha igen akkor milyen.


Szóval hogy működnek a vizsgák? Milyen fajták meg szintek vannak? Melyik mire jó?

Egy olyan kutyának mint az enyém mit ajánlanátok? Meg tudnánk csinálni valamilyen vizsgát?



jún. 18. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

A BH vizsga talán a legszélesebb körben elfogadott, de rengeteg suli csinál saját szabályzat alapján vizsgákat, leghíresebb a tükrös k99-es vizsgarendszer. Szerintem bármit választasz, érdemes egy oktatóval felkészülni rá.

A felsorolt sportokhoz nem kell semmilyen belépő papír általában, viszont vannak sulik, akik kérik, hogy x tanfolyamukat végezd el, mielőtt elkezdenéd a sportot a kutyával. Fun fact, hogy általában nem ezekben zajlik a legszakmaibb munka az adott területen :) sokszor inkább csak a lötyögés megy a pályán.

jún. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%
Az engedelmes munka ennél kicsit több. A láb mellett séta oda nem elég, a menetelés tanítása, felépítése pedig alsó hangon másfél-két év. Nézz videókat obedience-ről, IGP-ről, hogy miről is szól az engedelmes. Ezek mind csodálatos sportok, viszont rengeteget kell dolgozni, hogy szép munkát tudjatok csinálni ott.
jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!